SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

DÜNYA, GÜVENLİK, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

HİMMET PROJELERİNE İMZA ATANLAR ŞİMDİ HANGİ GÖREVLERDE?..

Bu haber 07 Haziran 2019 - 0:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Gazi Üniversitesi Rektörü İbrahim Uslan’ın geçmişte ve şimdi de beraber  yönetim kadrosu içinde bulunan bazı kritik görevdeki  kişilerin aynı zamanda  Ankara Ulaşım Ana Planı ofisinde ballı himmet projelerine katıldıkları bilgisine ulaşıldı.

Okuyucularımızdan gelen bazı bilgi ve belgeler ışığında, Gazi Üniversitesi Rektörü İbrahim Uslan’ın geçmişte ve şimdi de beraber  yönetim kadrosu içinde bulunan bazı kritik görevdeki  kişilerin aynı zamanda  Ankara Ulaşım Ana Planı ofisinde ballı himmet projelerine katıldıkları bilgisine ulaşıldı.

Bu kişilerden  Mahmut Özbay’ın adına  alınan sayısız bylock hattı olmasına rağmen, ayrıca Dekan Özbay’ın isme teslim kadro açarak fakülteye atamasını yaptığı kişilerin FETÖ’den ihraç edilmelerine rağmen, Rektör Uslan’ın Dekan Özbay hakkında hiçbir işlem yapmadığı öne sürüldü.

Metin Şenbil’i ise Rektörlük döneminde Bölüm Başkanlığına atadığı ve kendisini aklamaya yönelik olarak gerçek dışı bölüm kurulu kararları ve çakma soruşturmalar açtırttığı belirtiliyor.

Diğer bir isim, Metin Dağdeviren. Bu kişi de AUAP 2038 ekibinde ve Uslan’ın  vazgeçemediği bu kişi şimdi Genel Sekreterlik makamında olduğu belirtildi. Dağdeviren hakkında mobbing başta olmak üzere FETÖ/PDY silahlı terör örgütüyle iltisaklı olduğunun bilinen bir gerçek olduğu ifade ediliyor.

Bir diğer isim ise, yine İbrahim Uslan ve eski Rektörün sağ kolu ve danışmanlarından biri olduğu söylenen Metin SALAMCI. Salamcı’nın rektör yardımcılığı görevine getirilememesinin YÖK tarafından engellendiği söylendi.

Uslan’ın rektör yardımcısı olarak atadığı Hüseyin Çelik’in Eski MEB genel müdürü Nizami Aktürk’ün ise, kısa bir süre önce apar topar gözaltına alındığı, hakkında açılan soruşturmanın devam ettiği belirtiliyor. Aktürk’ün nasıl bir sebeple AUAP 2038 Proje ekibinde adının geçmediğinin ise bir muamma olduğu ifade ediliyor.

Adı geçenlerin tamamının Ankara Ulaşım Ana planı 2038 döner sermaye proje  ekibinde olan ‘eski ve mevcut rektörün  yönetim ekibi arkadaşları’ olmasının, üzerinde durulması gereken önemli bir konu olduğu belirtildi. Ayrıca, AUAP 2038 dış hizmet alımı proje çalışmasına  ve uzantılarına neden bir idari ve adli bir kovuşturma açılamadığı, milletvekillerinin bu konudaki soru önergelerine neden cevap verilmediğinin çok manidar olduğu vurgulanıyor.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.