İHBARLAR İÇİN KÜLLİYE’DE YENİ BİRİM KURULDU..

Bu haber 10 Ağustos 2018 - 3:58 'de eklendi ve 1.865 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren CİMER ve yeni yönetim sistemine geçişle birlikte kapatılan Başbakanlığa bağlı BİMER’in altyapılarından da faydalanılarak, Cumhurbaşkanlığı bünyesinde yeni bir mekanizma kuruldu.

İSMİNİ ERDOĞAN AÇIKLAYACAK..

Yaklaşık 4 aydır hazırlık faaliyetinde olup, 24 kişiden oluşan 6’şar kişilik gruplar, 24 saat kesintisiz hizmet verecek. Yeni birimin adını ise önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklayacak.

GÜNÜN 24 SAATİ ÇALIŞACAKLAR..

Günün 24 saati, gelen her bilgiyi anında değerlendirmek ve gereği için harekete geçmek maksadıyla oluşturulan komisyonun 24 yöneticisinin dışında, alt birimlerinde de çok sayıda araştırmacı, uzman ve koordinatörün görev yapmakta olduğu kaydedildi.

DOĞRU, HIZLI VE AKTİF GÖREV..

Yeni mekanizmanın, gelen bilgileri, bir dönem FETÖ’cülerin aktif olduğu algısı sebebiyle vatandaşın rahat bilgi paylaşamadığı BİMER ve CİMER’den çok daha doğru, hızlı ve aktif şekilde değerlendirmesi ve ilgili birimleri harekete geçirmesi bekleniyor.

CİMER VE BİMER GİBİ OLMAYACAK..

Yeni komisyonun organizasyonunda, CİMER ve BİMER’de yaşanan sıkıntıların tekrarlanmaması; vatandaşların kendi aralarındaki kişisel husumetleri veya terör örgütlerinin iftira ve kumpaslarını buraya taşıyamamaları için altyapı çalışmalarının çok sağlam tutulduğu da kaydedildi.

SÜİSTİMAL EDENLER CEZALANDIRILACAK..

Bu arada çok kritik görevler yapması beklenen yeni komisyonu yanlış yönlendirmeye çalışan, sözde ‘bilgi’ ve ihbar bombardımanına tutarak iş yapamaz hale getirmek isteyen kişi ve çevrelere yönelik de birtakım cezai müeyyideler getirileceği öğrenildi.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.