İLKOKULDA ‘İYİ’ ÖĞRETMEN BORSASI!.

Bu haber 11 Eylül 2018 - 17:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Eski Türkiye’nin kötü alışkanlıklarından biri olan ‘okul kayıt parası’ çirkinliği yeniden hortladı. Okulların açılmasına sayılı günler kala, özellikle iyi gelirli bölgelerdeki ilkokullarda okula yeni başlayacak öğrencilerin ailelerinden fahiş ‘kayıt paraları’ talep edildiği öğrenildi.

‘İYİ’ ÖĞRETMEN İÇİN FAHİŞ BAĞIŞ TALEBİ..

Bu seferki para teklif ve taleplerinde, çocuğun ‘iyi’ öğretmene denk getirilmesi gibi bir başka çirkinliğin de yer aldığı öğrenildi. DipDalga’ya bilgi veren bir kısım veli, çocuklarını kaydettirecekleri okulda okul aile birliği görevlilerinin kendilerinden 5 biner TL para talebinde bulunduklarını söylediler.

OKUL AİLE BİRLİKLERİ DENETLENSİN..

Bazı velilerin bu parayı gönüllü olarak verdikleri belirtilirken, kimi veliler bu parayı ödeyecek durumları olmadığını, kimileri de uygulamayı doğru bulmadıklarını vurgulayarak Milli Eğitim Bakanlığı’ndan müfettiş talebinde bulundular. Birçok şikayet dilekçesinin ulaştığı kaydedilen Bakanlığın öncelikle en fazla şikayetin geldiği İstanbul – Pendik – Çamlık bölgesindeki ilk okulların okul aile birliklerini sıkı bir denetime alması talep ediliyor.

 DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.