SON DAKİKA

“İNGİLTERE TARZI SEKÜLARİZM” SEVDALISI SAADET PARTİSİ, MİLLİ GÖRÜŞ’ÜN YUVASINDAN ATILDI

Bu haber 11 Nisan 2019 - 18:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Mahkemenin kirasını ödemediği gerekçesiyle tahliye kararı verdiği Saadet Partisi’nin (SP) kullandığı Balgat’taki Genel Merkez binası icra memurları ve emniyet güçlerinin marifetiyle boşaltıldı.

Milli Görüş lideri merhum Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan ve damadı Mehmet Altınöz’e ait şirketin mülkiyetinde olan söz konusu 3 katlı binanın tahliyesi için Saadet Partisi’nin 2 buçuk ay önce taahhütte bulunmasına rağmen bu sözünü yerine getirmediği öğrenildi.

Söz konusu taahhütnameyi sosyal medya hesabından yayınlayan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Verdiği sözü tutmak, Müslümanlığın şiarıdır..” derken, Saadet Partililerin tutumu, “reklam” ve “şov” arayışı olarak yorumlandı.

Tahliye için görevlilerin parti genel merkezine geldiği bilgisini alan Saadet Partililer, sabah saatlerinde WhatsApp grubu üzerinden organize olarak genel merkeze geldiler. Ancak ciddi bir tatsızlık yaşanmadan tahliye işlemi başladı. Eşyalar, işçiler tarafından bir kamyona yüklenerek yediemine teslim edildi.

Saadet Partisi’nin yeni genel merkez binasının ise Kazım Karabekir Caddesi’nde açılacağı kaydedildi.

AVUKAT MEHMET ENER: SİYASİ ŞOVA DÖNÜŞTÜRMEYİ TERCİH ETTİLER..

Tahliye kararına ilişkin açıklamalarda bulunan Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Avukat Mehmet Ener, “Saadet yetkilileri, bizi şaşırtmadılar. Tamamen haklı, hukuki bir yasal işlemi daha siyasi şova dönüştürmeyi tercih ettiler. Bu bina Refah Partisi’nin iktidarına ev sahipliği yaptı. Bundan böyle de milli görüşün ruhuna uygun bir şekilde, milli görüş prensipleri doğrultusunda çalışan Türkiye sevdalılarına hizmet binası olacaktır. 4 ay önce imzaladıkları tahliye taahhütnamesinden hiç bahsetmeden, bu yaşananları siyasi malzemeye dönüştürüp, buradan siyasi ikbal bekleyenlerin kucağında Erbakan resmi de olsa siyasetlerinde milli görüşten eser kalmamıştır. Bugün Saadet Partisi’nin milli görüş prensiplerine uygun olmayan siyaset anlayışı tahliye ediliyor. Bu olayın tüm milli görüşçülere ve aziz milletimize hayırlar getirmesini diliyoruz” ifadelerini kullandı.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.