İŞÇİ ÇIKARANLAR NOT EDİLDİ!.

Döviz kriziyle birlikte inşaat sektörü başta olmak üzere yıllardır rekor kar oranları ile iş yapan patronların ilk fırsatta işçi çıkarma yolunu seçmeleri, devlet yetkilileri tarafından not edildi. Yıllardır alışageldikleri rant dengeleri üzerinden milyonlar götürme heveslisi olan birçok işadamının üretim durdurarak işçi çıkarması, “Köpük çöker, asıl kalır” şeklinde yorumlandı.

Bu haber 11 Ağustos 2018 - 16:14 'de eklendi ve 766 kez görüntülendi.

DÖVİZ KURLARINI BAHANE EDEREK PİYASAYA MAL VERMEDİLER
Döviz kurlarının, ticaret savaşları ve uluslararası gerilimler nedeni ile son günlerde zirveyi görmesi ile birlikte özel sektörden çatlak sesler gelmeye başladı. Döviz kurundaki ani çıkış ve inişleri bahane ederek piyasaya mal vermeyen birçok toptancı ve toptancı konumundaki fabrikanın satışlarını geçici bir süre durdurduklarını belirterek müşterilere mal vermediği anlaşıldı.

BİRÇOK İŞVEREN İŞÇİLERİNİ İZNE ÇIKARDI
Hammadde almadığı için üretimlerine ara vermek zorunda kalan birçok orta ve küçük boyutlu işletmeler ise işçilerine geçici bir süre izin verdi. Önümüzdeki hafta başlayacak olan 9 günlük bayram tatilini de hesaba katan birçok işyeri sahibinin işçilerini bayram sonrasına kadar izne gönderdiği ifade ediliyor.

İLK DEV FİRMALAR İŞÇİ KIYMAYA BAŞLADI
İnşaat sektörünün başı çektiği geçici işten çıkarmalarda, özellikle birçok kamu kurumu binasının yapımını üstlenen dev firmaların işçi kıyımına ilk olarak başlaması ise dikkat çekti. Sosyal medya üzerinden yıllık büyüklükleri yüzlerce milyon dolarla ifade edilen firmalardan çıkarıldıklarını iddia eden birçok çalışan, bayram sonrasına ilişkin kaygılarını dile getirmeye başladılar.

“KÖPÜK ÇÖKER, ASIL KALIR”
Öte yandan inşaat sektörü başta olmak üzere yıllardır rekor kar oranları ile iş yapan patronların ilk fırsatta işçi çıkarma yolunu seçmelerinin, devlet yetkilileri tarafından not edildiği kaydedildi. Rant üzerinden milyonlar götürme heveslisi olan birçok iş adamının üretim durdurarak işçi çıkarması, “Köpük çöker, asıl kalır” şeklinde yorumlandı.

DipDalga.com

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN