İSTER İSEN SULH-Ü SALAH, HAZIR OL CENGE!.

Bu haber 28 Ağustos 2018 - 15:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye’nin 15 Temmuz darbe ve işgal girişiminin hemen üstüne acilen devreye koyması istenen ‘Kısmi Seferberlik’ çağrıları nihayet karşılık buldu. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Türk Hava Yolları (THY) ve özel havayolu şirketlerinde görev yapan eski personelini, “Harbe Hazırlık Eğitimi”ne çağırdı.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından orduya sızan FETÖ’cü hainlerin temizlenmesi ile pilot açığı ortaya çıkan Hava Kuvvetleri Komutanlığı,  bölgesel hassasiyetlerin ve tehditlerin arttığını ifade ederek, eski personelin tecrübelerine başvurmalarının “zaruri” hale geldiğini kaydetti.

Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk’ün duyurduğu habere göre, Hava Kuvvetleri Personel Başkanlığı tarafından pilotlara gönderilen mektupta; “Bölgemizde meydana gelen gelişmelerin yanı sıra, ülkemizin bölgesel ve küresel gücü arttıkça istikbal ve istiklalimize yönelik tehditlerin de bir o kadar arttığını görmekteyiz. (…) Bu maksatla yapılan çalışmalar, eski personelimizin tecrübelerine başvurmanın zaruri hale geldiğini göstermektedir. Ülkemizin ve milletimizin bekasının devamı için gönüllü olmanız durumunda ihtiyat pilot statüsüne alınarak, yapılan planlamaya göre öncelikle 34 iş günü sürecek harbe hazırlık tazeleme eğitimi verilecek. Daha sonraki aşamada harbe hazırlığın devamı amacıyla yılda iki ya da üç kez yaklaşık 10’ar işgünü olacak şekilde harbe hazırlık seviyesini belirlenen uçakla muhafaza etmeniz sağlanacak” ifadelerine yer verildi.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.