SON DAKİKA

İYİ PARTİ ADANA MİLLETVEKİLİ İSMAİL KONCUK’TAN, ‘‘NASIL BASIN BÜLTENİ HAZIRLANIR’’ DERSİ!..

Bu haber 14 Haziran 2019 - 22:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Bakanlık tarafından kendisine verilen cevabi yazıda, İstanbul Havalimanı’nda çalışanlara uygulanan cezai müeyyidenin şirket çalışanlarına değil, şirketin tüzel kişiliğine uygulandığı açıkça belirtildiği halde, basına verdiği basın bülteninde Koncuk, bundan hiç söz etmemiş!..

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, TBMM’ye; İstanbul Havalimanı’nda asgari ücretle çalışanların hata yapmaları durumunda, neden Türk Lirası cinsinden değil de Amerikan Doları ($) üzerinden cezalandırıldıkları” hakkında soru önergesi verdi.

11/04/2019 tarihinde, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Mehmet Cahit Turan tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını istediği önergeye, 30/05/2019 tarihinde Bakanlık tarafından cevap verildi.

Cevabi yazıda; ‘’Söz konusu cezai müeyyideler şirket çalışanlarına değil, DHMİ Genel Müdürlüğü ile Yer Hizmet Şirketleri arasında imzalanan ‘’Hizmet Sözleşmesi’’ hükümleri doğrultusunda ilgili şirketin tüzel kişiliğine uygulanmaktadır’’ açıklaması yapıldı.

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Bakanlık tarafından kendisine verilen cevabi yazıda, İstanbul Havalimanı’nda çalışanlara uygulanan cezai müeyyidenin şirket çalışanlarına değil, şirketin tüzel kişiliğine uygulandığı açıkça belirtildiği halde, basına verdiği basın bülteninde Koncuk, bundan hiç söz etmemiş!.. Hatta, basına verdiği bültende yer alan haber başlığını da şöyle atmışlar:

ÇALIŞAN TÜRK LİRASI (TL) DEĞİL DE NEDEN DOLAR TARİFESİNDEN CEZALANDIRILIYOR!..

Bu durumda tabiidir ki; merak ediyoruz.

Sayın Koncuk, Bakanlığın yazısını ‘okumadan mı’ Basın Bülteni yayınladı?

Ya da, Basın Danışmanı, Sayın Koncuk’u ‘okuduğunu anlamayan milletvekili pozisyonuna sokmak için mi’ Koncuk’a böyle bir bülten hazırladı?!

Yoksa, toplumu, bilerek, ‘yanlış bir algıya sürüklemek için mi’ Bakanlığın cevabi yazısı ‘eksik’ olarak yansıtıldı?!

Daha kötüsü; Sayın Koncuk, Basın Bülteninde tüm evrakları da ek olarak göndermesine rağmen, ‘Türk Halkının okuduğunu anlamayacağını mı’ zannetti?!

Sayın Koncuk, hangi gerekçeyle böyle bir ‘Basın Bülteni’ hazırladığını açıklarsa, onu da burada yayınlarız..

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.