KARAR İÇİN KAPANMA VAKTİ..

Bu haber 05 Ekim 2018 - 23:53 'de eklendi ve 1.728 kez görüntülendi.

Mart 2016’da yayın hayatına başlayan, Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu, Beşir Atalay ekibine yakın Batıcı-Muhafazakar-Liberal çizgideki Karar Gazetesi’nin kısa süre içerisinde yayın hayatına son vereceği öne sürülüyor.

DipDalga’nın medya kulislerinden edindiği bilgilere göre Karar’ın kapanma kararı, dövize endeksli gazete kağıdı fiyatlarındaki artışa ve ekonomik gerekçelere dayandırılacak. Gazete, geçtiğimiz Mayıs’ta da idari ve teknik kadro ile muhabir ve editörlerin de aralarında bulunduğu onlarca çalışanının işine son verilmişti.

Beşir Ayvazoğlu, Elif Çakır, Etyen Mahçupyan, İbrahim Kiras, Hakan Albayrak, Mehmet Ocaktan, Mensur Akgün, Mustafa Karaalioğlu, Yağmur Atsız, Yusuf Ziya Cömert gibi Yeni Şafak ve kapatılan Zaman gazeteleri menşeili isimlerden müteşekkil bir kadroyla yayın hayatına başlayan Karar Gazetesi’nin, açıklanan 50 bin civarındaki tirajının da ‘şişirme’ olduğu; gerçek tirajın bin 500 bandında seyrettiği biliniyordu.

Hazır Türkiye’ye gelmişken Siyonist McKinsey’den destek almaması durumunda artık kapanmasına kesin gözüyle bakılan Karar’ın, matbu basından çekilmekle birlikte internet sitesi üzerinden dijital yayına devam etmesi bekleniyor.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.