SON DAKİKA

KARTAL’DA; HEYKELE SELAM, İSRAFA DEVAM!..

Bu haber 16 Haziran 2019 - 17:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kartal İlçesi Cevizli Mahallesi Saraylar Caddesi üzerinde bulunan ve Park alanı olarak Merhume Ayten Sümer tarafından belediyeye 2009’da bağışlanan yaklaşık 10 dönümlük arazi, atıl vaziyette durmaya devam ediyor. 

Kartal İlçesi Cevizli Mahallesi Saraylar Caddesi üzerinde bulunan ve Park alanı olarak Merhume Ayten Sümer tarafından belediyeye bağışlanan yaklaşık 10 dönümlük arazi, atıl vaziyette durmaya devam ediyor.

Dönemin Ak Parti Belediye Başkanı Arif Dağlar tarafından, 2009 yılında Belediye’ye bağış olarak kazandırılan araziye CHP’li Belediye Başkanları tarafından 10 yıldır tek bir çivi dahi çakılmadı.

Merhume Ayten Sümer anısına, park, bahçe, kafeterya yapılarak Cevizli Mahalle sakinlerinin hizmetine sunulması beklenilen arazinin, boş bir halde, kendi haline terk edilmiş olması, mahallelilerden yoğun tepki alıyor.

CHP’Lİ BAŞKANDAN AÇIKLAMA BEKLENİYOR!..

Eski CHP’li Belediye Başkanı Altınok Öz döneminde, yaklaşık 20 milyon lira bedelle ihale edilen ve 24/06/2015 tarihinde sözleşmesi imzalanan ‘Cevizli Meydanı Sosyal ve Kültürel Aktivite Merkezi İnşaatı’ işinin süresi ise 720 gündü.

Sözleşmeye göre 2017 yılında bitirilmesi gereken inşaata dair bahse konu inşaat alanında, inşaat faaliyetine dair hiçbir emareye rastlanmamış olması halkın öfkesini celbediyor. İnşaat alanının etrafının saç panellerle çevrilerek arazinin yıllardır kendi haline terk edilmişliğinin izahı, CHP’li Belediye Başkanı’ndan bekleniyor. İhalesi yapılan bir işin nasıl tek bir çivi dahi çakılmadan bekletildiği ise ayrı bir merak konusu. Ayrıca, ihaleyi alan müteahhite inşaatla ilgili ödeme yapılıp yapılmadığı hususunda, yeni CHP’li Başkan Gökhan Yüksel’in bir açıklama yapması bekleniyor.

PARK İÇİN PARA YOK; HEYKEL İÇİN VAR!..

Öz döneminde halkın ihtiyaçları doğrultusunda harcanmayan maddi kaynakların, İlçe’nin her yerine dikilen milyonlarca lira tutarındaki onlarca heykele harcandığı biliniyor.

Uluslararası organizasyonlarla açılışı yapılan heykeller için, Eski Başkan Öz’ün kızının bizzat organizatör olduğu daha önce Basın ’da yer almıştı.

Aynı süre zarfında Pendik gibi komşu ilçelerde onlarca park ve tesis inşa edilerek halkın hizmetine sunulurken, Kartal Belediyesi’nin heykele harcadığı paralar, heykel tasarımları ve heykel dikimleri gündemi meşgul etmeye devam ediyor.

Dikilen onlarca heykelin yanı sıra; Dragos Mahallesinde Belediye tarafından kullanılan bir depoda yapımı tamamlanan ve parası ödenen onlarca heykelin, nereye dikilmek üzere bekletildiği de merak ediliyor.

 

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.