Kato’dan pis kokular geliyor… O bidonlara ne oldu?

Bu haber 09 Temmuz 2018 - 18:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Geçtiğimiz yıl Şırnak ili Kato Dağı bölgesinde gerçekleştirilen Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Operasyonu’nda bir mağarada ele geçirilen mavi bidonlardaki PKK’nın sözde ‘mahkeme’ tutanakları ve CD’lerin ortadan kaldırılmış olabileceği öne sürülüyor.

PKK’NIN SÖZDE ‘MAHKEME’Sİ 2017’YE KADAR FAALMİŞ!

Operasyona katılan birçok güvenlik görevlisinin şahit olduğu bildirilen mavi bidonlar içerisindeki CD ve sözde ‘duruşma’ tutanaklarının akıbeti belirsizliğini korurken, evraklara ilişkin DipDalga’ya bilgi veren bir kaynak, “Bir kısım bidonlarda PKK’nın sözde yargılama tutanakları ve CD’ler vardı. Sözde mahkemelerini ihtisas alanlarına ayırmışlar.. Uzlaştırma, vergi, kadastro vs.. gibi.. Operasyonun ardından bu evraklara ne olduğunu bilemiyoruz. Saklandığından, daha kötüsü terör işbirlikçisi birilerini koruma maksadıyla yakılıp imha edilmiş olabileceğinden kuşkulanıyoruz” dedi. Çözüm Süreci’yle birlikte gündeme gelen sözde PKK mahkemelerinin, geçtiğimiz yıla kadar faaliyetlerine devam ettiğine de dikkat çekildi.

TERÖRDEN AF VE ADALET İSTEYEN İŞ ADAMLARI!

PKK’nın sözde mahkemesindeki duruşmaların, örgütün Faraşin bölgesindeki sözde şehitliğinin içerisinde bulunan FETÖ camisinde görüldüğü bildirilirken, sözde mahkeme arşivinin ise Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Operasyonu’nda ele geçirilen kırsaldaki mağaralarda bulunduğu vurgulandı. Arşivdeki belgeler arasında örgüte kendisini affettirmek isteyen birçok işadamının başvuruları ve savunmalarının da bulunduğu kaydedilirken, ilçedeki FETÖ’cü hainlerin yönlendirmesiyle PKK’nın sözde mahkemesine mecbur edilen sıradan vatandaşların evraklarının da bulunduğu öğrenildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.