SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

DÜNYA, GÜVENLİK, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

KEMALİST YAZAR ÇALGÜNER: ”BABACAN AK PARTİ’NİN EKREMİ’DİR..”

Bu haber 10 Temmuz 2019 - 22:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

FETÖ ile  hukuksal ve kriminal mücadeleyi yapsa yapsa RTE yapardı. Ama O da, hatalı üst düzey atamaları yüzünden tam  başarılı olamadı.

Ne Davutoğlu nede Ali babacan FETÖ ile mücadele edemez. En büyük müttefikleri  Kılıçdaroğlu ise keza öyle. Tayyip Erdoğan’ın ise bu mücadeleyi kapsamlı ve detaylı tutmaması, siyaset ve bürokrasideki FETÖ temizliğine eğilememesi, 23 Haziran seçiminin sonuçlarının ana nedenlerinden biri.

Ahmet Davutoğlu’nun Başbakanlık dönemi FETÖ ile mücadele de kayıp yıllardır. Adam kendi genelgesini bile göstermelik de olsa  uygulamamış ve kulağının üstüne yatmıştır.. Fetöcü rektör, YÖK üyesi  ve bürokrat atamada  ve Colin  Powell ile gizli anlaşmaları ile  Guinness rekorlar kitabına girecek kadar tam isabet yapan Abdullah GÜL aslında  sakıncalı  siciliyle yeni partinin sırtında bir kamburdur. Ali Babacan ise, Ak Parti’nin  Ekrem’i dir.

FETÖ ile  hukuksal ve kriminal mücadeleyi yapsa yapsa RTE yapardı. Ama O da, hatalı üst düzey atamaları yüzünden tam  başarılı olamadı.

Aslında yeni bir parti, eski Merkez Sağ ve Kemalistler içinden çıksa bu siyaset eko sistemi ve dengeler açısından, konjonktürel  olarak  daha  İyi olurdu. Ancak siyaset eko sistemine dışarıdan  müdahale edenler ekolojik dengeleri daha da bozacak gibi duruyor.

Bu sefer Ak Parti seçmeni bakalım kimin yanında duracak izleyelim görelim … Bu süreçte kazanan taraf FETÖ olmasında !..

Tahir Çalgüner

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.