KKTC’NİN TÜRKİYE DÜŞMANI VEKİLİ YİNE SAHNEDE..

Bu haber 08 Ekim 2018 - 15:13 'de eklendi ve 921 kez görüntülendi.

KKTC’de Türkiye karşıtları yine sahneye çıktı. CTP Milletvekili Doğuş Derya, Rum gazetesine verdiği röportajda, Türkiye’yi kötüledi, Rumlarla birleşme arzusunu dile getirdi..

Her fırsatta Yavru Vatan KKTC’deki ahlaki yozlaşmaya, milli ve manevi değerlerden uzak bir gençlik yetiştirilme emeline dikkat çeker dururuz.

Sempati duydukları Rumlarla birleşmek için can atan, kendilerini soykırımdan kurtaran Türk ordusunu işgalci olarak gören bir zihniyete sahip yığınların oluşmasında adadaki siyaset kurumunun payı yadsınamaz.

İktidardaki solcu Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Doğuş Derya, Rum Fileleftheros gazetesine verdiği röportajda yine Türkiye karşıtı sözler sarfetti.

Rumlarla bir arada yaşamak istediklerini dile getiren Derya, KKTC’nin Türkiye’nin kültürel asimilasyonuna maruz kaldığını iddia etti.

Derya, “KKTC’deki demografik yapı son 10 yıl içerisinde değişti. Kıbrıslı Rumlar, 10 sene sonra Türkiye ile komşu olacak. Müzakere edecek Kıbrıslı Türk bulamayacak” ifadelerini kullandı.

Feminist kimliğiyle de bilinen Doğuş Derya, TSK’nın Afrin’e yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’nı da eleştirmiş, “Kanla beslenen iktidarlar barış yapmayı beceremez. Savaşa Hayır” mesajını paylaşmıştı.

Ali Yıldırım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.