SON DAKİKA

KOLOMBİYA’YA KAÇAN ABD KUKLASI GUAİDO, VENEZÜELLA’YA GERİ DÖNEMİYOR!.

Bu haber 25 Şubat 2019 - 7:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Venezüella’da ABD destekli darbe girişiminin başını çeken ve kendisini Cumhurbaşkanı ilan eden Juan Guaido, yurt dışına çıkış yasağı bulunmasına rağmen yasadışı şekilde geçiş yaptığı Kolombiya’dan geri dönemiyor.

Bir yandan tutuklanma ve suikast korkusu yaşadığı anlaşılan Guaido, öte yandan sosyal medya hesapları üzerinden ülkenin meşru Devlet Başkanı Nicolas Maduro’yu tehdit etmeyi de ihmal etmiyor.

ABD desteği ile ülkesine ihanet eden ve masum vatandaşların kanlarının dökülmesi pahasına iç savaş ortamını körüklemeye devam eden Guaido, bazı askerlerin kendisine bağlılık bayan ettikleri yönünde videolar yayınlayarak ucuz numaralarına devam etse de asıl kendi akıbeti pek parlak olacağa benzemiyor.

Zira ABD basını birkaç gündür Venezüella’ya gerçekleştirilecek bir askeri harekatın felaketle sonuçlanacağı; ülkedeki hiçbir sorunu çözmeyeceği gibi ABD topraklarına ve bölge ülkelerine de yeni sorunlar taşıyacağı yönünde yayınlar yapmaya başlamış durumda.

Venezüella’ya geri dönüp dönmeyeceği belirsizliğini koruyan Juan Guaido’nun, geri dönmesi durumunda geç de olsa tutuklanacağına kesin gözüyle bakılıyor.

MADURO, KOLOMBİYA İLE İLİŞKİLERİ KESTİ..

Bu arada Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Guaido’ya kucak açan Kolombiya ile diplomatik ve siyasi tüm ilişkileri kestiklerini açıkladı. Ülkesinin onurunu ve bağımsızlığını gerekirse canı pahasına savunacağını söyleyen Maduro, “Faşist Kolombiya hükümetinin saldırganlıklarına daha fazla tahammül edemem, bu yüzden Kolombiya ile her türlü ilişkinin kesilmesi kararını aldım” dedi. Maduro, bu ülkenin diplomatlarına Venezuela’yı terk etmeleri için 24 saat süre verdi.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.