SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

DÜNYA, GÜVENLİK, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

KÖSE’NİN İNTİKAMI ALINDI!..

Bu haber 25 Temmuz 2019 - 21:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.

17 Temmuz’da planlı bir suikast sonucu şehit edilen Erbil Türkiye Başkonsolosluğu diplomatı Osman Köse’nin intikamı alındı.

Kuzey Irak – Erbil Türkiye Başkonsolosluğu’nda çalışan diplomatlar, bir hafta önce Erbil’de bir lokantada yemek yedikleri sırada iki sivil giyimli silahlı saldırgan tarafından kurşun yağmuruna tutulmuş ve Türk Diplomat Osman Köse şehit edilmişti.

Saldırının planlı bir şekilde yapıldığı güvenlik görevlilerince tespit edilmiş ve MİT – TSK ortak çalışmasıyla saldırganlar kısa süren bir operasyon sonucunda öldürülmüştü.

Olaydan bir hafta sonra MİT ve TSK’nın yaptıkları teknik takip sonucunda yerleri tespit edilen olayın ‘planlayıcıları’ da yapılan operasyonla etkisiz hale getirilerek Osman Köse’nin intikamı alındı.

SUİKASTIN FAİLLERİ ve PLANLAYICILARININ TAMAMI İMHA EDİLDİ

Konsolosluk çalışanı Osman Köse’nin şehit edilmesinden bir gün sonra yani 18 Temmuz’da MİT’in bölgede bulunan yerel istihbarat elemanlarının tespiti ile yapılan teknik takip sonucunda teröristlerden biri korumalarıyla beraber imha edildi.

Saldırıyı planlayıcısı olduğu belirlenen diğer teröristin yeri de saldırıdan bir hafta sonra 24 Temmuz’da tespit edildi ve yanında bulunan diğer teröristlerle beraber çıkan çatışma sonucunda Dohuk kırsalında imha edildi.

İki aşamada gerçekleştirilen operasyon sonucunda saldırganlar ve saldırının planlayıcılarının tamamı imha edilerek Şehit Osman Köse’nin intikamı alındı ve kanı yerde bırakılmadı.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.