SON DAKİKA

MELİH GÖKÇEK’TEN BİNALİ YILDIRIM’A BELEDİYE İMKANLARIYLA HEDİYE VİLLA!.

Bu haber 24 Mart 2019 - 22:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Özel haberleriyle Türk medyasında fark yaratan DipDalga.com haber sitemizi takip eden okuyucularımızın yakından bildiği gibi meşru zeminde faaliyet yürüten hiçbir parti veya siyasal görüşe bir yakınlığımız, taraftarlığımız veya husumetimiz bulunmamaktadır.

Bu bağlamda objektif gazeteciliğin gereği olarak yerel seçim sürecinde vatandaşın oylarına ve onayına talip adayların hangi parti veya siyasal görüşe mensup olduğuna bakmaksızın, haklarındaki iddiaları ve olguları gündeme getirdik ve getirmeye devam edeceğiz.

Bu haberimizin konusu da AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım olacak.. DipDalga’nın edindiği bilgilere göre 2002 yılındaki ilk Ulaştırma Bakanlığı döneminde Ankara Dikmen Vadisi’nde villa tipi bir ev sahibi olan Binali Yıldırım’ın, bu evi kendi parasıyla edinmediği; dönemin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in kendisine hediye ettiği öne sürülüyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin bir şirketinin üzerine kayıtlı olduğu belirtilen söz konusu villanın, Binali Yıldırım’ın kullanımına ve mülkiyetine geçiş sürecinde ödemenin de, belediyenin bir başka şirketinin İstanbul Borsası’ndaki hisse senetlerinin kapanış sonrası devir işlemiyle gerçekleştirildiği de bir başka iddia..

Bu noktada sözü Binali Yıldırım’a bırakıp, konuya ilişkin bir açıklama yapıp yapmayacağını bekleyelim..

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.