Mülteciler silahlanıyor!

Bu haber 09 Temmuz 2018 - 17:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Gelişmiş modelleri en az ateşli silahlar kadar tehlikeli olan havalı tüfeklere, özellikle Türkiye’de misafir olarak bulunan mülteciler yoğun ilgi gösteriyor..

Havalı tüfek olarak bilinen ve gazla çalışan PCP silahların satışında hiçbir kısıtlama olmaması, bu silahlara rağbeti artırıyor. Gelişmiş modelleri en az ateşli silahlar kadar tehlikeli olabilen havalı tüfeklere, özellikle Türkiye’de misafir olarak bulunan mültecilerin yoğun ilgi gösterdiği belirtilirken, mültecilerin son günlerde İstanbul Mercan ve Ankara Altındağ bölgelerindeki av bayilerinden bu silahların mermilerini de sandık sandık stokladıkları yönünde bilgiler geliyor.

DOMUZ AVI BİLE YAPILIYOR!

Av tüfeklerinde istenen belgelerin PCP tüfekler ve mermileri için istenmediği kaydedilirken, diğer silahlara sahip olamayan mültecilerin, sadece isim bilgilerini vererek düzenlettikleri faturalarla PCP tüfek aldıkları bildiriliyor. İlkel modellerinin bile insana nişan alınması durumunda ölüme yol açabildiği belirtilen bu tüfeklerin 300 metre menzile ulaşabilen gelişmiş modelleriyle domuz, ceylan avı bile yapılabiliyor.

ÇELİK MERMİ DE ATIYOR!

Kurşundan yapılan türlerinin yanı sıra bakır ve çelik mermi çekirdeği de atabilen PCP silahların, sessiz ve geri tepmesiz çalışmaları sebebiyle suikastlarda kullanılabilme riskine dikkat çekilirken, yiv özelliğine sahip olmaması sebebiyle bu tüfeklerle yapılan atışların balistik incelemelerinde de büyük zorluklar yaşandığı vurgulanıyor. Türkiye’de havalı silahlarla avlanma yasağı bulunmasına rağmen, bu silahların üretimi ve satışı noktasında yeterli tedbirler bulunmuyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.