‘MUSTAFA KEMAL’ BAHANE PARACIKLAR ŞAHANE!

Bu haber 09 Ekim 2018 - 17:46 'de eklendi ve 2.101 kez görüntülendi.

‘Atatürkçülük istismarı’ denilince akla ilk gelen Sözcü gazetesi ve yazarı Yılmaz Özdil, ‘Mustafa Kemal’ kitabıyla büyük bir servete konacak…

“Bu ülkede en çok Atatürkçülük istismarı yapılıyor” diye boşuna denilmiyor.  Atatürk’ü dilden düşürmemenin kısa vadede büyük getirisi oluyor. Makam/mevki olarak, siyasi ve ekonomik anlamda yükseldikçe yükselirsin.

Atatürkçülük yapmanın sağladığı kazancı en iyi Sözcü gazetesi ve yazarları biliyor. Bu kapsamda Yılmaz Özdil’in kaleme aldığı yeni kitabı “Mustafa Kemal” piyasaya çıktı. Sözcü gazetesinin, Yılmaz Özdil’in ve şürekasının aylar öncesinden reklamını, PR çalışmasını yaptığı Mustafa Kemal kitabı, 35 TL gibi yüksek bir fiyatla satışa sunuldu.

Sözcü ve Özdil, paranın kokusunu iyice almış olacak ki sipariş için bütün ‘gaza getirici’ laflar, teknolojik imkanlar seferber ediliyor.

Özdil, kitabını anlatırken “Bu toprakları vatan olarak benimsemiş her yurtsever ailenin kütüphanesine, okuma yazmayı söken her öğrencimizin çantasına, umudumuz olarak dünyaya gelen her bebeğimizin kundağına Mustafa Kemal’in kitabını bırakacağız. Buna kararlıyız” şeklinde iddialı, motive edici ifadeler kullanıyor.

Sözcü gazetesi ise oluşturduğu sanal kitabevinde, okuyucularının “OZDIL” yazarak 6662’ye SMS göndermeleri halinde kitabı 35 TL’ye ücretsiz kargo yöntemiyle evlerine kadar teslim edeceğini duyuruyor.

59 MİLYON 500 BİN TL’LİK SERVETE KONACAKLAR!

Özdil’in yazarı olduğu Mustafa Kemal kitabını yayınlayan Kırmızı Kedi Yayınevi’nin sahibi Haluk Hepkon, 1 milyon 700 bine yakın baskı planladıklarını belirtmişti. Kitabın 35 TL karşılığında okuyucuya verildiğini düşünürsek, 1 milyon 700 binlik bir satışla 59 milyon 500 bin TL gibi yüksek bir gelir elde ediliyor. Yani muhabirini asgari ücretlinin sofrasına oturtarak fakir fukara edebiyatı yapan Sözcü ve Özdil, dudak uçuklatan bir servetin sahibi olacak.

Eh Sözcü ve Yılmaz Özdil, Atatürk’ü sevmesin de kim sevsin!

Ali Yıldırım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.