SON DAKİKA

MUSTAFA TUNA’DAN FETÖ ŞAİBELİSİ İSME KIYAK ARSA SATIŞI!.

Bu haber 25 Mart 2019 - 19:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ankara Büyükşehir Belediye’sinin geçmişte de verdiği işlerle zengin ettiği eski ATO Başkanvekili FETÖ şaibelisi İşadamı Koray Güngör Şanal’a, geçtiğimiz ay içerisinde kritik bir arsa satışı daha yaptığı ortaya çıktı.

PASAPORTUNA EL KONUP YURTDIŞINA ÇIKIŞI YASAKLANMIŞTI..

15 Temmuz sonrası Gürcistan üzerinden yurtdışına çıkmaya çalışırken sınır kapısından geri çevrilen ve FETÖ soruşturması kapsamında pasaportuna el konan Şanal, ATO’da tırmanan “FETÖ’cü” tartışmaları üzerine görevinden istifa etmek zorunda kalmıştı. O dönemde Şanal hakkında gözaltı kararı da bulunduğu, ancak son anda savcıya yapılan birtakım baskılarla dosyanın elinden alındığı öne sürülmüştü.

FETÖ’NÜN SAMANYOLU KOLEJİNE OKUL!.

Koray Güngör Şanal, FETÖ’ye Ankara’nın Kazan ilçesinde babası adına faaliyet gösteren bir okul desteğinde bulunmuş; Samanyolu Kolejleri bünyesinde faaliyet gösteren okul, 15 Temmuz sonrası KHK ile kapatılmıştı. Şanal, 2008’de okulun yapımına 300 bin lira destek verdiğini, 17 Aralık’tan sonra ise babasının ismini sildirdiğini açıklamıştı.

FETÖ ŞAİBELİSİ İSME KAMUNUN KİLİT HİSSELERİ!.

Mustafa Tuna idaresindeki Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, kentsel dönüşüm kapsamında yıldızı parlamakta olan İskitler bölgesindeki kamuya ait çok kritik ‘kilit’ hisseleri, adı FETÖ’yle anılan işte bu şahsa devrettiği ortaya çıktı.

MUSTAFA TUNA GİDERAYAK BU İŞLERE NEDEN GİRDİ?.

Koray Güngör Şanal’a inşaat yolunu açan ve büyük rant elde etmesine olanak sağlayan satışın, bizzat Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın talebiyle gerçekleştiği anlaşılırken, satıştan ne kadar gelir elde edildiği öğrenilemedi.

NASIL BİR KAMU YARARI OLUŞTU?.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 8 Şubat tarihli Şubat ayı toplantısında gündemin 9. maddesi olarak görüşülen satış konusu, “Mülkiyeti belediyemize ait Altındağ ilçesi 19709 ada 2 parseldeki 5,89 m2 ve 19710 ada 3 parseldeki 9,59 m2 hisselerin Koray Güngör Şanal’a satılmasına ilişkin Başkanlık yazısı” ifadeleriyle zikredildi. Şimdi Mustafa Tuna’nın bu satıştan ne gibi bir kaynak ve kamu yararı oluştuğunu açıklaması bekleniyor.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.