SON DAKİKA

NEREDE BU VEKİLLER?

Bu haber 01 Mayıs 2019 - 3:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Meclis 2 aylık bir aranın ardından çalışmalarına başladı. İlk gündem maddesi uluslar arası sözleşmelerdi. CHP’li Mahmut Tanal, “Halkın gündemiyle Meclis’in gündemi farklı” diyerek bu duruma tepki gösterdi. Tanal, milletvekillerinin Genel Kurul’a gelmemesini de eleştirdi.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, yerel seçimler nedeniyle verilen iki aylık aranın  ardından toplanan TBMM Genel Kurulu’nda ilk gündem maddesinin uluslararası sözleşmeler olmasına tepki gösterdi.

TBMM’nin gerçek gündeminin halkın sorunları olması gerektiğini belirten Tanal, “Ülkenin tüm sorunları dururken, biz uluslararası sözleşmelerin onaylanmasını tartışıyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin gerçek gündemi halkın sorunlarıdır. Ama görebildiğimiz kadarıyla Meclis halkın gündemine inmemektedir. Seçilen 600 milletvekili burada olacak. Bu 600 milletvekili halkın gündemiyle ilgilenecek. Burada maalesef halkın gündemiyle Meclis’in gündemi farklı. Ve bu gündemi de oluşturan AKP ve MHP birlikte yapıyor. Burada ben halka şikayette bulunuyorum. Gündemi değiştiriyorlar! Biz ilk önce uluslararası sözleşmeleri mi gündeme getireceğiz, yoksa vatandaşın krizden çıkışının yollarını mı arayacağız?” dedi.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.