NEW YORK’TA ‘ALLAHUEKBER’ NİDALARI!..

Bu haber 24 Eylül 2018 - 12:41 'de eklendi ve 1.078 kez görüntülendi.

Birleşmiş Milletler zirvesine katılmak amacı ile geçtiğimiz gün New York’a giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi (TASC) tarafından düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşma sık sık tekbir nidalarıyla kesildi.

Birleşmiş Milletler zirvesine katılmak amacı ile geçtiğimiz gün New York’a giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi (TASC) tarafından düzenlenen etkinlikte, Türk ve Amerikalı Müslüman toplumuna hitap etti.

Konuşmasına, “Türk-Amerikan toplumunun kıymetli mensupları, değerli Amerikalı Müslüman kardeşlerim, hanımefendiler, beyefendiler, sizleri en kalbi duygularımla, muhabbetle, hasretle selamlıyorum. Esselamu aleyküm ve rahmetullahi veberekatüh.” diyerek başlayan Erdoğan, toplantıyı düzenleyen Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi’ne teşekkür etti.

Toplantıya ABD’nin her kesiminden Müslümanlar ve kanat önderleri katılırken, Erdoğan’ın selamının ardından toplantıda bulunan birçok kişi tekbir getirerek, Cumhurbaşkanının selamına karşılık verdi. Rabia hatırlatması yaparak, “Tek millet, Tek bayrak, Tek vatan, Tek devlet” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması sık sık tekbir nidalarıyla kesildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması sık sık tekbir nidalarıyla kesildi.

 

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.