SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

DÜNYA, GÜVENLİK, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

ODTÜ ÖĞRENCİSİNİ “KYK YURDU” BAĞLAMINDA KULLANMAK!..

Bu haber 29 Temmuz 2019 - 20:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ODTÜ öğrencileri, her dönemde olduğu gibi, birilerine maşa olmaya devam ediyor. Dönen rant oyunlarından habersiz, şovenist duygularla; ” Kavakları da biz keselim, Yurdu da  biz yapalım” sloganlarıyla ikircikli  bir duruş sergiliyorlar.

ODTÜ’de kavaklık bölgesinde yurt yapılması danışıklı dövüş süreci,  bazı güdümlü  öğrenci inisiyatiflerinin yönlendirmesi ile gidiyor. Bazı öğrenci temsilcilerinin Rektör ile bağlantılı olduğu biliniyor.

ODTÜ’YÜ  ODTÜ’LÜLER PARÇALIYOR

“Neo-liberalizm ile gelişen kurum kültürü o kadar yayıldı ki artık kuruma laf edilmesin diye kimse gerçek suçlulara dokunmuyor, sorumlulara laf etmiyor. Kurum kültürü öyle bir hâl aldı ki örgüt ya da yapı için kollama kültürüne dönüştü. Hatta cezasızlık iyice oturdu. Mesela 2013 yılında ODTÜ’den yol geçiren projenin hazırlıklarında katılanlar arasında ODTÜ inşaat mühendisliğinden altı ve şehir planlamadan iki hoca da vardı. Yol güzergahının yer aldığı koruma amaçlı imar planını bakanlığa sunan rektör de ODTÜ mezunu Prof. Dr. Ahmet Acar’dı.  İkinci yolun devrini yapan Verşan Kök de ODTÜ mezunu. KYK ile ODTÜ’de yurt pazarlığı yapanlar da ODTÜ mezunuydu. Ama hiçbiri sır vermedi. ODTÜ’yü değil betonun, asfaltın çıkarlarını korudular’’ diyen Önder ALGEDİK tepkisini gündeme getirdi.

MESELE YURT DEĞİL…

‘’ODTÜ KYK YURT OLMASIN’’ protestosu yapan öğrencilerin ise, bazı meslek odaları üyeleri ve hocalar tarafından kontrol altında tutularak,  direnişin KYK YURDU özelinde verildiği, ODTÜ  YOL PROJESİ’nden  bahsedilmediği, hatta özellikle protestonun dışında tutulması telkinlerinin yapıldığı, gelen bilgiler arasında.

ODTÜ öğrencileri, her dönemde olduğu gibi, birilerine maşa olmaya devam ediyor. Dönen rant oyunlarından habersiz, şovenist duygularla; ” Kavakları da biz keselim, Yurdu da  biz yapalım” sloganlarıyla ikircikli  bir duruş sergiliyorlar.

ODTÜ’de tek sorulmayan soru ise; Rektör bu yurdun yapılması karşılığında ODTÜ’nün çıkarlarını korumak için karşılığında  kimlerle rant pazarlığı yaptı?..

Mansur Yavaş’tan ise ses yok…

Gökçek zamanında ”ODTÜ yol olmasın” diye bağıranların, şimdilerde sessiz kalması da; “mesele aslında  yurt değil” dedirten cinsten. Söyleyene değil söyletene bak türünden!..

Tahir Çalgüner

ODTÜ’de KYK yurtları neyin Truva atı?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.