SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

DÜNYA, GÜVENLİK, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

ODTÜ’DE “KAZAN-KAZAN” RANT OYUNU…!

Bu haber 19 Temmuz 2019 - 18:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ODTÜ KYK yurtları konusunda sular bir türlü durulmadı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ülkemizin en gözde üniversitelerinden biri olmasına rağmen maalesef kamu gündeminde olumsuz haberlerle yer almaya devam ediyor.

Şehir Plancısı Tahir Çalgüner, ODTÜ KYK yurtları konusunda devam eden tartışmalara yeni bir boyut ekledi. Çalgüner, ”Gökçek zamanında ODTÜ yol olmasın diyen  başta Şehir Plancıları Odası ve Mimarlar Odasının;  Mansur Yavaş döneminde seslerinin çıkmaması ve tünel yol projesinin ( 2.yol) ve  yürürlükte olan Ulaşım ana planı 2038’in iptali yönünde talepkar olmamalarını ve  hatta Mansur Yavaş’ın  bile  tünel yol projesinin belediyece iptali için  tek bir kelime söylememesini manidar karşılıyorum” dedi.

ODTÜ  KYK yurtları tartışmasının altında ODTÜ hocalarına, CHP Genel Merkez manzaralı” ( rezidans) lüks  konut yapma pazarlığı olduğunu söyleyen Şehir Plancısı Tahir Çalgüner;  söz konusu kamusal alanın, ODTÜ tünel yolu finansı pazarlığı sırasında  düzenleme ortaklık payından devşirilip, ışınlanarak ayrıldığını söyledi. Böylelikle, ODTÜ’nün kazancını gizleyenleri, kamuoyu ve öğrencilerle dalga geçenleri ve algı yönetimleri yapanları eleştirdi. ODTÜ Rektörünü ve Şehir ve Bölge Planlama Bölüm Başkanı Çağatay Keskinok’u açıklama yapmaya davet eden Çalgüner; yaşananları etik  bir skandal ve kazan-kazan danışıklı dövüşü  rantsal paylaşım olarak değerlendirdi.

DipDalga.com

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.