SON DAKİKA

ÖSYM ESKİ BAŞKANI ALİ DEMİR, FETÖ’DEN GÖZALTINDA!.

Bu haber 08 Nisan 2019 - 17:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

FETÖ’nün sınav sorularını çalıp her türlü manipülasyonu gerçekleştirdiği dönemde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı olan Ali Demir’in de dahil olduğu 34 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü Ankara merkezli 7 ilde düzenlenen operasyonda ÖSYM eski Başkanı Ali Demir’in de aralarında bulunduğu 21 şüpheli gözaltına alındı.

Ankara’nın yanı sıra İstanbul, Adana, Eskişehir, İzmir, Nevşehir ve Trabzon’da gerçekleştirilen ve 21 kişinin gözaltına alındığı eş zamanlı operasyonun ardından diğer 13 zanlının bulunması için de çalışmalara hız verildi.

6’SI ÖSYM’DE AKTİF GÖREVDE..

ÖSYM eski Başkanı Ali Demir’in, Bursa Kestel’deki Organize Sanayi Bölgesi’nde bir tekstil firmasında gözaltına alındığı bildirilirken, yakalananlardan 6’sının halen ÖSYM Başkanlığında aktif görevde olan isimler olduğu belirlendi.

9’UNDA BYLOCK VAR..

Yakalananların ağırlıklı olarak uzman ve tekniker kadrosunda oldukları belirtilirken, 1 şüphelinin de Milli Eğitim Bakanlığı’nda bilişim personeli olduğu; gözaltına alınanların 9’unda ByLock tespit edildiği kaydedildi.

DİPDALGA.OM, 1 AY ÖNCESİNDEN HABER VERMİŞTİ

Uzun süredir hazırlık çalışmaları devam eden ÖSYM’deki FETÖ operasyonlarını geçtiğimiz 12 Mart günü verdiği özel haberle gündeme getiren DipDalga.com, farkını bir kez daha ortaya koydu. “ÖSYM’DE FETÖ OPERASYONU.. 6 GÖZALTI VAR..” başlığı ile yaşananları takipçilerine duyuran DipDalga.com, “YÖK’e bağlı ÖSYM’ye yönelik FETÖ operasyonlarının devam ettiğini” kaydetmiş; ancak YÖK Başkanı Yekta Saraç’ın, operasyonların kendisinden habersiz gerçekleştirildiği gerekçesiyle rahatsız olduğu iddialarını da gündeme getirmişti.

DipDalga.com, YÖK Başkanı Yekta Saraç’ın “rahatsızlığını” daha da artıracak yeni bilgilere de ulaştı.

ÖSYM’DE FETÖ OPERASYONU.. 6 GÖZALTI VAR..

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.