SON DAKİKA

ÖZHASEKİ’DEN BAŞKA BİR İSİM ANKARA’DA SEÇİMİ KAYBEDEMEZDİ!

Bu haber 01 Nisan 2019 - 14:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye, Malatya’da üç vatandaşın katledilmesi ve İstanbul’da sonucun uzun süre netleştirilememesinin dışında yerel seçim sürecini başarıyla atlatmış gibi gözüküyor.

Bazı AK Partililerin dışında diğer kesimlerce ve halkın nabzını tutan uzmanlarca hiç de sürpriz olarak görülmeyen Ankara’daki seçim sonucunun sebeplerinin gündemi uzun süre meşgul etmesi bekleniyor.

BUNDAN DAHA KÖTÜSÜ MÜMKÜN MÜYDÜ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, eski ve mevcutlarıyla birçok bakan ve milletvekiliyle bütünüyle bir AK Parti, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bütünüyle bir MHP ve hakim medya unsurlarının tam desteği ile Mansur Yavaş’ın karşısına çıkan Mehmet Özhaseki’nin seçimi kaybetmesi, “Demek ki bundan daha kötü aday olamazdı” yorumunun dışında başkaca teferruatlı bir izahı zorlaştırıyor.

ANKARALI, ÖZHASEKİ’NİN ÇİRKİN ÜSLUBUNU AFFETMEDİ

Yargı süreci devam etmekte olan bir konuyu, tam bir “taşralı” yaklaşımı ile ağzına sakız eden ve rakibini ortalıkta “ağlak ağlak” dolaşmakla suçlayan Mehmet Özhaseki, yüzde 70 civarında sağ seçmen potansiyeline sahip olan Ankara’da onca desteğe rağmen yüzde 50’nin altında bir oy alarak tersinden bir “başarı” öyküsü yazmış oldu.

AK PARTİ, İTİRAZ VE UYARILARA KULAK TIKAMIŞTI

Neticede son çeyrek asırdır Milli Görüş partileri ve AK Parti’nin yönetiminde olan Ankara Belediyesi’nin, tüm itirazlara rağmen tam 25 sene sonra yeniden CHP’ye geçmesine adeta seyirci kalındı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: MİLLETİMİZİN TAKDİRİDİR

İlk seçim değerlendirmesini İstanbul’da yapan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “AK Parti ve Cumhur İttifakı açısından kazanılan ve kaybedilen belediye başkanlıkları elbette olmuştur. Her kazanç ve her kayıp milletimizin takdiridir. Kazandığımız yerlerde milletimizin gönlüne girdiğimizi, kaybettiğimiz yerlerde yeteri kadar başarılı olamadığımızı kabul edecek buna göre hareket tarzımızı belirleyeceğiz” dedi.

“EKSİKLERİMİZ VARSA DÜZELTMEK BOYNUMUZUN BORCUDUR”

Daha sonra Ankara’ya geçerek parti Genel Merkezinde kendisini bekleyen vatandaşlarla buluşan Erdoğan, ilk kez tek başına çıkmak zorunda kaldığı gelenekselleşen Balkon Konuşmasında da, “Bu seçimde arzu ettiğimiz neticeleri alamadığımız yerlerdeki sonucun tek sebebini milletimize kendimizi yeterince anlatamamış, gönüllere yeterince girememiş olmamız gerektiğini görüyorum. 59 il ve 43 ilçe mitingi, 9 televizyon ve sosyal medya programıyla milletimize kendimizi ifade etmenin gayreti içerisinde olduk. Buna rağmen eksiklerimiz varsa düzeltmek boynumuzun borcudur. Bunu halkımızda değil kendimizde arayacağız” değerlendirmesinde bulundu.

“HER OLANDA HAYIR VARDIR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’da seçimi kaybeden Mehmet Özhaseki’nin aşağıdan dinlediği konuşmasında, devamla, “Yarın sabahtan itibaren eksiklerimizi tespit ve telafi etmenin çalışmalarına başlıyoruz.. Her olanda hayır vardır. Demokrasi mücadelesi budur. Şu anda Ankara’da ilçelerin çoğu AK Parti’de, Cumhur İttifakı’nda. Şu anda İstanbul’da buraya hareket ettiğim ana kadar mevcut ilçe sayısından daha fazlası Cumhur İttifakı’nda veya başa baş. Gene halkımız büyükşehir belediye başkanı olarak verse dahi ilçeleri ne yapmış yine AK Parti’ye vermiş. Bunların üzerinde duracağız, iyi çalışacağız” ifadelerini kullandı.

“ŞAHSIM DÂHİL HİÇ KİMSE TÜRKİYE’DEN ÖNCELİKLİ DEĞİLDİR”

Özeleştirilerine devam eden Erdoğan, şunları söyledi: “Biz siyaseti milletle inatlaşma, küçümseme, tahkir etme değil sadece ve sadece ülkeye ve millete en iyi hizmetleri getirme amacı olarak görüyoruz. İçinde milletin olmadığı bir siyasetin sonu faşizme, diktatörlüğe, zulme çıkar. Milletimizin rızasını ve desteğini hep aradık. Bundan sonra da yolumuza devam edeceğiz. Sizlerle beraber devam edeceğiz. Şahsım dâhil hiç kimse davamızdan daha büyük değil. Türkiye’den daha öncelikli değildir, partimizden daha önemli de değildir.  Buna dikkat edeceğiz”

“DEĞİŞİMİN SÜREKLİLİĞİNİ ÖNCE KENDİ İÇİMİZDE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Parti içerisinde önemli değişim sinyalleri veren Erdoğan, “Hayatın bir gerçeği olan değişimin sürekliliğini öncelikle kendi içimizde gerçekleştirmeden ülkemizi aynı istikamete yönlendiremeyiz. Önümüzdeki süreç değişim yılı olacaktır. 4,5 yıl seçim yok. Ne yapacağız, hem ulusal hem uluslararası temelde çalışmalarımıza odaklanacağız, kilitleneceğiz ve ülkemizi inşallah muasır medeniyetler seviyesine çıkaracağız” diye konuştu.

“SAKIN BÖYLE BİR ŞEYE GEREK YOK”

Partililere moral de veren Erdoğan, şöyle devam etti: “Sakın ha küsmek, kırılmak, işte biz bu neticeyi beklemiyorduk, sakın böyle bir şeye gerek yok. Yüzde 52 oy almış partimiz var. Bu seçimin birinci partisi AK Parti. Diğerleri düşünsün. Bizim düşünmeye herhangi bir şeyimiz yok. Biz daha ileri diyoruz. Bunun için de bu seçimde nerede ne tür eksiğimiz var, bunları telafi ederek çalışma esaslarıyla inşallah yolumuza devam edeceğiz”

DipDalga.com

“FETÖ’CÜLER İÇİN GÖZLERİ DOLANDAN, ANKARA’YA BAŞKAN OLMAZ!.”

ÖZHASEKİ, CENTRAL PARK’TAKİ AYNI FETÖ’CÜLERLE AFRİKA’YA DA GİTMİŞ!.

MEHMET ÖZHASEKİ’NİN ADAYLIĞINI, EŞİ NEŞE HANIM DA İSTEMEMİŞ!.

MANSUR YAVAŞ, ÖZHASEKİ’Yİ CİDDİYE ALMADI..

NE “HALT” EDECEĞİNİ ŞAŞIRAN FATİH ALTAYLI, TÜRKİYE’Yİ TERK Mİ EDİYOR?.

Erdoğan, Ankara’da seçimi kaybetmek mi istiyor?.

AK PARTİ ANKARA’YA ADAY BULMAKTA ZORLANIYOR!.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.