SON DAKİKA

ÖZHASEKİ’YE ÇELMENİN BÜYÜĞÜ, KENDİ EKİBİNDEN GELMİŞ!

Bu haber 11 Nisan 2019 - 18:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ankara’da rakibi Mansur Yavaş karşısında yüzde 4 fark yiyip tarihi bir hezimet yaşayan AK Parti’nin Büyükşehir Belediye başkan adayı Mehmet Özhaseki’nin, seçimi kaybetmesinde belirleyici olan ilçelerden Keçiören’de de AK Parti adayı Turgut Altınok’tan bile yüzde 13 daha az oy alması dikkat çekti.

Yüzde 51’le Keçiören’de seçimi önde tamamlasa da AK Parti’nin oy deposu olarak bilinen Keçiören’de Yavaş’la arasındaki farkı kapatamayan Özhaseki’nin, Keçiören’deki ülkücüler tarafından benimsenmediği ve MHP’den oy alamadığı yönünde iddialar dillendirilmişti.

DipDalga.com, MHP kulislerinden işte bu iddiaların tamamen gerçeği yansıttığı yönünde çok ciddi bilgilerine ulaştı.

Peki, Keçiören’deki ülkücüler neden Özhaseki’ye oy vermediler ve bunu blok halinde nasıl yapabildiler?

Edinilen bilgilere göre iki taraf arasında tam anlamıyla ‘husumet’ boyutuna varacak gerilim, Mehmet Özhaseki’nin MHP’lilerle seçim öncesinde bir araya geldiği ‘Taşmedreseliler’ konulu yemekte baş gösterdi.

Toplantıda Mehmet Özhaseki’den ilçe için ‘basit’ bir talepte bulunmak isteyen Keçiören ülkücülerinden önemli bir isim, Özhaseki’nin koruma ekibinden bir şahıs tarafından, “Şu hödüğün gazını al” şeklinde galiz bir ifadeyle Özhaseki’nin danışmanına yönlendirildi.

Bu aşağılayıcı ifade, söz konusu şahıs tarafından duyulmasa da olaya şahit olan diğer ülkücüler, “Madem bunlar bizi hödük olarak görüyor, biz de bunları hödük yapalım” diyerek, kendi aralarında “sessiz” bir organizasyonla gereğini yaptılar ve Özhaseki’yi tabiri caizse Keçiören’deki sandıklara gömdüler.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.