SON DAKİKA

PAPAZLARLA MÜFTÜLER ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ’NDE BULUŞUYOR!.

Bu haber 15 Mart 2019 - 0:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Rektörlüğünü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın yaptığı Üsküdar Üniversitesi’nde, “Bediüzzaman Said Nursi’yi Anma ve Anlama Programı” kapsamında gerçekleştirilecek, “Deizm, Teizm, Ateizm Üçgeninde Varoluş” isimli konferans ve katılımcıların kimliği, “FETÖ’nün Dinlerarası Diyalog Projesi devam mı ettirilmeye çalışılıyor?.” şüphesine yol açtı.

MÜFTÜLER PAPAZLAR YİNE YAN YANA..

Türkiye Ermenileri Patrikhanesi Ruhani Kurul Başkanı Papaz Sahak Maşalyan’ın ilk konuşmacı olduğu konferansın bir diğer katılımcısının da İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz olması dikkat çekti.

FETÖ PROJESİNİ AKILLARA GETİRDİ..

Üsküdar Üniversitesi’ndeki konferansta da, FETÖ’nün programlarındaki gibi Müslüman ve gayrimüslim din adamlarının bir araya gelerek dini konuları masaya yatıracak olmaları, “dinlerarası diyalog” projesini akıllara getirdi.

BUDA HAYRANI SARGUT’UN DESTEKLEDİĞİ ÜNİVERSİTE..

Üsküdar Üniversitesi, 2014 yılında Cemalnur Sargut’un desteği ile Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü isimli bir birim kurarak da dikkatleri üzerine çekmişti. TRT başta olmak üzere ulusal kanallarda ve sosyal medyalarda yayınlanan videolarında, haşa “Her şeyin Allah” olduğunu öne süren Sargut, Budizm propagandası yaparak Buda’yı çok sevdiğini söylediği bir videosunda, “Böyle bir hürmet, böyle bir saygı., böyle bir edep. Sanki karşılarında Allah var. Allah’ı yıkıyorlar. Böyle baktığınız zaman onların taşa tapmaları mümkün mü, aslında onlar taştaki hakikate, her yerden tecelli eden Allah’a tapıyorlar” ifadelerini kullanarak müşrikleri şirinleştirip Allah’ın (C.C.) lanetlediği şirki övmüştü.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.