PERİNÇEK’İN BİR ZİL TAKIP OYNAMADIĞI KALDI!

Bu haber 20 Ekim 2018 - 13:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ekibiyle birlikte devletin FETÖ’den boşaltılan kilit noktalarına talip olan Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek, Danıştay’ın ‘Andımız’ın okullarda tekrar okutulması gerektiği yönündeki kararına çok sevindi. Perinçek, “Danıştay yargıçları ettikleri yemine bağlılıklarını ilan ettiler” yorumunda bulundu.

Vatan Partisi Genel Başkanı ve Aydınlık yazarı Doğu Perinçek, Danıştay 8. Dairesi’nin ilköğretim okullarında uygulanan “Öğrenci Andı”nı kaldıran yönetmelik hükmünü iptal etmesini değerlendirdi.

“Cumhuriyet Devrimimizin andı, bütün milletin andıydı, yargının da andıydı” diyen Perinçek, “Danıştay yargıçları ve Cumhuriyet yargıçlarımız, ettikleri yemine bağlıdırlar. Bu bağlılık ve kararlılıklarını dosta düşmana ilan etmişlerdir” ifadesini kullandı.

Perinçek’in “Yargının andı” başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle:

Bilindiği gibi, idarî işlemlerin yerindeliği, kamunun ihtiyaçlarına uygunlukla ilgilidir. İdare, ülkeyi yönetirken, hukuka uygunluk yanında kamuya ve vatandaşa hizmet açısından da yerinde (isabetli) kararlar almak ve uygulamak durumundadır.

Öğrenci Andı, 1933 yılından 2013 yılına kadar seksen yıl uygulanmıştır. Yeni Cumhuriyet kuşakları, Öğrenci Andıyla başlayan bir Millî Eğitim sistemiyle yetiştirilmiştir. Türkiye Cumhuriyetinde iki bakanlığın isminde Millî nitelemesi bulunuyor: Millî Eğitim ve Millî Savunma Bakanlığı! Bu niteleme, Anayasalarımızın değişmez yönlendirmesi olmuştur.

Cumhuriyet Devrimimizin andı, bütün milletin andıydı, yargının da andıydı. Bugün yaşayan kuşaklar, bu Andı okuyarak yetişti. Şimdi Yargı kararı da göstermektedir ki, Danıştay yargıçları ve Cumhuriyet yargıçlarımız, ettikleri yemine bağlıdırlar. Bu bağlılık ve kararlılıklarını dosta düşmana ilan etmişlerdir.

Dipdalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.