SON DAKİKA

PEYGAMBERLER YURDU, SAHABELER ŞEHRİNDE NOEL REZALETİ!.

Bu haber 30 Aralık 2018 - 1:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye bir yandan mülteci sorunları, ekonomi, güvenlik ve sosyal sıkıntılarla mücadele ederken öte yandan tüm bu sorunların önemli bir müsebbibi olan güney sınırlarının ötesindeki Haçlı emperyalizm ve komünist uşaklarına askeri müdahaleye; halkı bilgilendirme görevi olan Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti ise, “vur patlasın çal oynasın” diyerek alkollü Noel kutlamasına hazırlanıyor.

Söz konusu Cemiyet, 6-7 Ekim olaylarında elinde silah olan, maskeli PKK militanlarıyla beraber hareket ettiği görülen ve halen tutuklu bulunan Rojhat Doğru isimli sözde bir muhabire de ödül vermesi ile biliniyor.

GAZETECİLER CEMİYETİ’NDEN ALKOLLÜ, DANSÖZLÜ NOEL PROGRAMI..

Peygamberler yurdu ve sahabeler şehri Diyarbakır’da, kamuya açık Sümerpark’da HDP’li Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı yönetiminin kendilerine tahsis ettiği kafede yılbaşı programı düzenleyecek olan Cemiyet’in “Yılbaşı Kutlaması Tanıtım Afişi”nde katılımcılara “sınırsız yerli alkol” ikram edileceği belirtilirken, dansöz de oynatılacağı kaydedildi.

ORTAK PARK ALANI İÇİNDE OKUL VE CAMİ YANINDA YASADIŞI ALKOL SERVİSİ..

Hemen yanında Sümer Camii, Gazi İlkokulu, Gazi Ortaokulu, Diyarbakır Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DİŞAD), Mesleki Eğitim Kampüsü, Kadın Destek Merkezi, Çocuk Destek Merkezi, Sağlık Merkezi, Gençlik ve Spor Merkezi, Kent Gönüllüleri ile Engelli Destek Merkezi bulunan alandaki mekanın alkol satışı ve canlı müzik ruhsatı bulunmadığı belirtilirken, alkollü yılbaşı kutlama programı için de yasal uygunluğunun bulunmadığı kaydediliyor.

PKK’DAN TUTUKLU GAZETECİYE DE ÖDÜL VERMİŞLER!

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti, daha önce de 6-7 Ekim olaylarında elinde silah olan, maskeli PKK militanlarıyla beraber hareket ettiği görülen ve halen tutuklu bulunan Rojhat Doğru isimli sözde bir muhabire de “Yılın Başarılı Gazetecisi” ödülü vermesi ile biliniyor. 6-7 Ekim olaylarında görgü tanıklarının elinde silah ile gördüğü Gelê Kurdistan TV Muhabiri Rojhat Doğru’nun çektiği, ‘6-7 Ekim Olayları Diyarbakır’ isimli görüntüler birincilikle ödüllendirilmişti.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.