PKK’NIN YAKTIĞI OKULLAR AVM OLUYOR!.

Bu haber 05 Ağustos 2018 - 3:09 'de eklendi ve 1.865 kez görüntülendi.

Şırnak’ın en eski okullarından olan Merkez İsmetpaşa Mahallesi’ndeki İsmetpaşa İlkokulu ve İsmetpaşa Ortaokulu arazilerinin zengin işadamlarınca ele geçirilip okulların yerine AVM yapılmaya çalışıldığı bildiriliyor.

TOP MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NDA..

Hendek terörü esnasında PKK tarafından yakılıp yıkılan her iki okulun arazilerinin yanına TOKİ blokları yapılırken, yıkılan okulların arazilerini gözüne kestiren işadamlarının, bürokrasideki bağlantılarını kullanarak, söz konusu arazi için Milli Eğitim Bakanlığı’ndan, “İhtiyaç dışıdır” görüşü almaya çalıştıkları öne sürülüyor.

MAHALLELİ AVM DEĞİL, OKULLARINI GERİ İSTİYOR..

TOKİ bloklarının inşasıyla birlikte bölgelerindeki nüfusun artacağını söyleyen vatandaşlar ise, mahallelerine en yakın okulun kilometrelerce ötede olduğunu belirterek, PKK’nın yıktığı okulların yerine AVM değil yeniden okul yapılmasını istiyorlar.

PKK’lı teröristlerin yaktığı Şırnak Merkez İsmetpaşa İlkokulu ve İsmetpaşa Ortaokulu arazilerinin zengin işadamlarınca ele geçirilip yerine AVM yapılmaya çalışıldığı bildiriliyor. Sosyal medyada Şırnak haberleri veren bir hesaptan yapılan paylaşımda, “Sadece yazık diyoruz. Şırnak’ta yapılan bunca konut var, bir tek okul projesinden bahseden yok, bu çocuklar nereye gidecek diye sorgulayan yok, bunlar yetmezmiş gibi okul yeri olan yere AVM yap! İsmetpaşa İlkokulu kendi yerine yapılsın. AVM falan istemiyoruz. AVM yapılacak dünya kadar arsa varken neden okul yerine yapılıyor?” denilerek duruma tepki gösterildi.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.