SON DAKİKA

PURSAKLAR BELEDİYE BAŞKANI, DAVUTOĞLU EKİBİYLE TEMASI SEBEBİYLE İSTİFA ETTİRİLDİ!

Bu haber 03 Mayıs 2019 - 3:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde Ankara-Pursaklar Belediye Başkanı olarak seçilen AK Partili Ayhan Yılmaz’ın, seçimin üzerinden daha henüz 1 ay geçmişken sağlık sorunlarını gerekçe göstererek görevinden istifa etmesi olayına ilişkin çok çarpıcı bir ihtimal ortaya çıktı.

Dipdalga.com’un siyaset kulislerinden edindiği bilgilere göre çiçeği burnunda Başkan Ayhan Yılmaz kendi isteği ileA istifa etmedi; bilakis Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine görevi bırakmak zorunda kaldı.

Yılmaz’ın istifaya zorlanmasının sebebinin ise AK Parti’den ayrılacağı konuşulan eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu ekibi ile varlığı iddia edilen yakın teması olduğu kaydediliyor.

Ayhan Yılmaz’ın istifa etmesinin, AK Parti’nin geçtiğimiz haftasonu Kızılcahamam’da düzenlediği kampta kendisine tebliğ edildiği belirtilirken, böylece AK Parti’nin partiyi bölme hazırlığındaki ayrılıkçı ekibe karşı sıkı bir yakın takip çalışması içerisinde olduğu da ortaya çıkmış oldu.

Öte yandan seçim sonrası AK Parti’deki yenilenme çalışmaları da ilk il başkanının görevden ayrılmasıyla başladı. Merkez ilçe İzmit’i CHP’ye kaptıran AK Parti’de Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, genel merkezin talimatıyla görevinden istifa etti.

Önümüzdeki süreçte de ‘yenilenme’ kapsamında partinin birçok kademesinde yoğun şekilde görevden alma, istifa ve ayrılmalar yaşanması beklenirken, ayrılan şahısların ne kadarının yeni parti kuracağı konuşulan ekiplere katılacağı merak koonusu.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.