SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

DÜNYA, GÜVENLİK, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

RADİKAL HIRİSTİYANLAR, MASONLARA TEPKİ OLARAK YAKMIŞ OLABİLİR!

Bu haber 16 Nisan 2019 - 0:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Fransa’nın başkenti Paris’teki ünlü Notre Dame Katedrali, dün akşam saatlerinde çıkan yangın sonucu alevler içerisinde kalarak büyük hasar gördü.

Yapılan tüm müdahalelere rağmen kontrol altına alınamayan yangın esnasında Katedral’in kulesi ve çatısı da tamamen çöktü.

Yangın, bütün dünya tarafından canlı yayınlarla izlenirken, BBC’ye konuşan Notre Dame Katedrali sözcüsü, “Bütün yapı yanıyor. Geriye bir şey kalmayacak” ifadelerini kullandı.

Paris Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan ilk açıklamada yangının, UNESCO Dünya Mirası listesindeki tarihi Katedral’de yürütülen restorasyon çalışmalarının yapıldığı bölümde çıktığı kaydedildi.

KAZA İLE YANMASI PEK MAKUL GÖZÜKMÜYOR..

Dün akşam yanarak neredeyse tamamen yok olan Notre Dame Katedrali’nin tarihi önemine de dikkat çeken Sanat tarihi uzmanı Gazeteci Yazar Müfid Yüksel, “Yangının restorasyon esnasında çıktığı ifade ediliyor. Bu konularda oldukça deneyimli Fransa gibi bir ülkede; ayrıca Katolik dünyası için çok önemli böylesi bir eserin iddia edildiği şekliyle böylesi bir acemilikle yandığı görüşü bana pek makul gelmiyor” dedi.

SABOTAJ İHTİMALİ GÖZ ARDI EDİLMEMELİ..

Fransa’nın, tarihi eserlerin restorasyonu konusunda çok fazla acemilik yapabilecek bir ülke olmadığına dikkat çeken Yüksel, “Ayrıca bina taş bir bina. Dolayısıyla ben bir sabotaj ihtimalinin de göz ardı edilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Binanın taş bir bina olması hasebiyle burada yangına yol açabilecek malzemelerden ziyade klasik malzemelerin kullanılıyor olması gerekirdi ve böyle de olduğunu düşünüyorum. Fransa bu konularda çok tedbirlidir. Burada sabotaj ihtimali ağırlık kazanırsa işte asıl curcuna o zaman kopacaktır” ifadelerini kullandı.

RADİKAL HIRİSTİYANLAR, MASONLARA TEPKİ OLARAK YAKMIŞ OLABİLİR!

DipDalga.com’a konuşan Gazeteci Yazar Müfid Yüksel, sabotaj ihtimaline ilişkin olarak da şu değerlendirmelerde bulundu:

“Notre Dame Katedrali, Katolik dünyası için çok çok önemli bir merkezdir. Malum Fransız İhtilali’nin yaşandığı 1700’lerin sonlarında Masonların eline geçmiş ve yapının içerisindeki Hıristiyanlık sembolleri ayıklanarak yerlerine Masonik simge ve semboller yerleştirilmiştir. Bu durumdan rahatsız radikal Hıristiyan (Katolik) grupların, bu yangında bir dahli var mıdır, yok mudur? Üzerinde durmaya değer görüyorum. Eğer yangın bir sabotaj neticesi çıkmışsa, bu Katolik dünyası için büyük bir şok ve kriz oluşturur. Çok ciddi sonuçları olur. Katolik dünyasını da sarsar”

İSLAM DÜNYASINA YÜKLENME GEREKÇESİ YAPILMAK İSTENECEK!

Yüksel, Paris’teki yangının ardından “İslamcı Terör Örgütleri” söylemi ve yeni bir “11 Eylül” algısıyla İslam dünyasına yeniden bir yüklenme gerçekleştirilmek istenebileceği uyarısında da bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.