REKTÖRÜN MAKAM ŞOFÖRÜYDÜ, ÖĞRETİM GÖREVLİSİ OLDU!.

Bu haber 27 Eylül 2018 - 19:44 'de eklendi ve 3.692 kez görüntülendi.

Bartın Üniversitesi eski rektörü ve halen YÖK Denetleme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ramazan Kaplan’ın 9 yıl boyunca taşeron şirkette işçi olarak çalışan makam şoförü Fatih Yıldırım, Karabük Üniversitesi TOBB Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Otobüs Kaptanlığı Anabilim Dalı’na öğretim görevlisi olarak atandı.

Üniversitelerde kadroların, bazı etkili yetkili kişilerin yakın akrabalarıyla doldurulması kamu vicdanını ve vatandaşlar arasındaki adalet duygusunu zedeliyor.

DipDalga’nın edindiği bilgiye göre Bartın Üniversitesi eski rektörü ve halen YÖK Denetleme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ramazan Kaplan’ın 9 yıl boyunca taşeron şirkette işçi olarak çalışan makam şoförü Fatih Yıldırım, Karabük Üniversitesi TOBB Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Otobüs Kaptanlığı Anabilim Dalı’na öğretim görevlisi olarak atandı.

Karabük Üniversitesi değerlendirme sonuçlarında ALES NOTU 76.310, LİSANS MEZUNİYET NOTU 64.760 olan Hasan Yaya isimli vatandaş dururken, ALES NOTU 70.000, LİSANS MEZUNİYET NOTU 59.160 olan Fatih Yıldırım atandı. Karabük Üniversitesi’nin mülakat da içeren giriş sınavında Fatih Yıldırım’a 86 puan verilirken, diğer adaylar sırasıyla 62, 46 ve 41 puanda kaldılar.

Fatih Yıldırım’ın Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi mezunu olduğu ve hiç şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapmadığı, iş deneyiminin ise Bartın Üniversitesi eski Rektörü Ramazan Kaplan’ın makam şoförlüğünden ibaret olduğu belirtiliyor.

Edinilen bilgilere göre Prof. Dr. Ramazan Kaplan ile Fatih Yıldırım’ın yolları Milli Eğitim Bakanlığı’nda kesişti. Ramazan Kaplan, Hüseyin Çelik’in Milli Eğitim Bakanı olduğu dönemde adı var kendisi yok bir birim olan Milli Eğitim Akademisi’ne başkan olarak atandı. Dönemin İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Yusuf Esener tarafından makam aracı tahsis edildi. Tahsis edilen bu aracın şoförü olarak taşeron şirkette işçi olarak çalışan Fatih Yıldırım görevlendirildi.

Prof. Dr. Ramazan Kaplan, 2008 yılında Bartın Üniversitesi’ne rektör olarak atandığında şoför Fatih Yıldırım’ı da yanında getirdi ve görev yaptığı 9 yıl boyunca makam şoförü olarak yanında tuttu. Fatih Yıldırım’ın öğretim görevlisi olarak atanmasında eski rektör şimdilerde YÖK Denetleme Kurulu Üyesi olan Prof. Dr. Ramazan Kaplan’ın etkisi olduğu iddia edilmekte.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.