RÜTBESİ SÖKÜLEN ALBAY, MEB DAİRE BAŞKANI’NIN EŞİ ÇIKTI..

Bu haber 10 Ağustos 2018 - 3:23 'de eklendi ve 3.527 kez görüntülendi.

701 sayılı KHK ile rütbeleri sökülen emekli Tankçı Albay Levent Azdiken’in, Milli Eğitim Bakanlığı’nın en kritik dairelerinden birisinin Başkanı olan Emine Azdiken’in eşi olduğu öğrenildi.

Geçtiğimiz 8 Temmuz günü yayınlanan 701 sayılı OHAL kapsamındaki son KHK ile “terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan” 18 bin 632 kişinin kamu kurum ve kuruluşları ile ilişikleri kesilmişti.

Aynı KHK ile kurumlarından daha önce bir kısmı emeklilik, bir kısmı gözaltı ve ihraç yollarıyla ayrılan TSK’dan 324, Emniyet Genel Müdürlüğünden 1167 ve jandarmadan 35 personelin de rütbeleri iptal edilmişti.

İşte bu isimlerden biri olan emekli Tankçı Albay Levent Azdiken’in, Milli Eğitim Bakanlığı’nda Daire Başkanı seviyesinde bir bürokrat olan Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Emine Azdiken’in eşi olduğu öğrenildi.

Millî Eğitim bakanları Nabi Avcı ve İsmet Yılmaz’ın Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği’ni yapan Emine Azdiken, halen mevcut Bakan Ziya Selçuk döneminde de aynı görevine devam etmekte idi. Ancak, kocasının bu durumunun gündeme gelmesi ile Azdiken’in, ‘resmiyette’ aynı kadrosuna sahip olmakla birlikte kızağa çekildiği öğrenildi.

MEB Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Emine Azdiken

Rütbeleri geri alınan MEB Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Emine Azdiken’in eşi emekli Tankçı Albay Levent Azdiken, görev yaptığı dönemde, daha sonra Mülkiye Başmüfettişliğine kadar yükselecek dönemin Cizre Kaymakamı firari FETÖ’cü Cihan Demirhan tarafından plaketle ödüllendirilmişti.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.