SAHTE ‘MEHDİ’DEN ÇAKMA VAFTİZ..

Bu haber 27 Temmuz 2018 - 17:01 'de eklendi ve 988 kez görüntülendi.

Son dönemde türeyen sözde ‘Peygamber’ ve ‘Mehdi’lere bir yenisi daha eklendi. Kendini Mehdi ilan eden ve kendi televizyonunda her fırsatta dua ile hastaları tedavi ettiğini anlatan Tuncer Çiftçi’nin, şifa aradığı iddia edilen bir grup kadını soğuk şelalenin altından geçirerek eğlendiği görüntüler gün yüzüne çıktı.

‘ŞİFALI’ ŞELALE!.

Hıristiyanların vaftiz ayinine benzer bir yöntemle şifa dağıtıyorum diyen Çiftçi, her fırsatta kendisinde keramet olduğunu, onunla uğraşanın başının beladan kurtulamayacağını söylüyor. Sözde şifa bulmaya gelen kadınlara her istediğini yaptırdığı iddia edilen Çiftçi’nin, uydudan yayın yapan Gonca Tv’nin sahibi olduğu da iddialar arasında.

ADNAN OKTARI’IN BOŞLUĞU HEMEN DOLDU

Geçtiğimiz hafta tutuklanarak cezaevine sevk edilen Adnan Oktar ile aynı yöntemleri izleyen Çiftçi, sözde Mehdilik kisvesi altında faaliyet göstererek, Adnan Oktar’dan ziyade daha alt tabaka kadın ve erkekleri hedefliyor.

“CENNET GARANTİLİ MEZAR YERİ”

Öte yandan Yeni Şafak gazetesi yazarı İsmail Kılıçarslan, sözde Mehdi Tuncer Çiftçi ile ilgili yazdığı yazıda, “Bu şarlatan, Türkiye’nin çeşitli illerinde yaptığı salon programlarında giriş bileti satarak insanları ‘Sizi her türlü hastalıktan kurtaracağım’ diyerek umut satıyordu misal. Toplantı deyip geçmeyin. Bu sahtekârın salon programına asgarisinden bin kişi katılıyor. Orada ettiği dualarla kanser dâhil her türlü hastalığı iyileştirdiğini iddia ediyor falan. Sahibi olduğu Kocaeli merkezli radyo istasyonunda ‘Elektriklerimizi kesecekler, bize bağış yapmazsanız bu güzel duaları size ulaştıramayacağız’ diyerek para topluyordu misal. Hatta radyosundan ‘cennet garantili mezar yeri’ sattığı dahi vakidir. Mezar yerlerini kapıştı insanlar” ifadelerini kullandı.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.