SARIGÜL, ŞİŞLİ SEVDASINDAN VAZGEÇEMİYOR..

Bu haber 08 Ekim 2018 - 13:39 'de eklendi ve 504 kez görüntülendi.

Mustafa Sarıgül’ün, adaylığına sıcak bakmayan Kılıçdaroğlu’nu ikna etmeleri için bazı işadamlarını ve CHP’nin önemli isimlerini aracı kıldığı iddia edildi.

CHP’de Şişli Belediye Başkan adaylığı için kıran kırana bir yarış yaşanıyor. İsmi Şişli’yle özdeşleşen Mustafa Sarıgül, 3 dönem oturduğu koltuğa yeniden talip oldu. Sarıgül, “Yeni Şişli için güzel bir yolculuğa çıkıyoruz” sözleriyle adaylığını resmen duyurdu.

Mevcut Belediye Başkanı Hayri İnönü de tekrar aday olmak istediğini söyledi. Adaylık konusunda ayrıca Seyfi Erbağ’ın da ismi zikrediliyor.

KILIÇDAROĞLU’NA ADAYLIK BASKISI  
CHP kulislerinde, Sarıgül’ün işinin bu sefer kolay olmadığı dile getiriliyor. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Sarıgül’ün adaylığına sıcak bakmadığı, Şişli’de Hayri İnönü’yle yola devam etmek istediği kaydediliyor. İddiaya göre Sarıgül, bazı işadamlarını ve CHP’nin önemli isimlerini aracı kılarak Kılıçdaroğlu’nu ikna etmeye çalışıyor. Gürsel Tekin ile Erdoğan Toprak gibi isimlerin, Kılıçdaroğlu’na giderek “Şişli adayımız Sarıgül olsun” dediği belirtiliyor.

BAĞIMSIZ ADAY OLSA SEÇİLMEYECEĞİNİ BİLİYOR
Sarıgül, CHP’nin kapıyı tamamen kapatması halinde seçimlere bağımsız olarak girmeyi planlıyor. Ancak Sarıgül’ün yapılan birtakım araştırmalardan bağımsız aday yöntemiyle seçilmesini sağlayacak oy oranına ulaşmasının mümkün olmadığı sonucuna vardığı, bu yüzden var gücüyle CHP’nin adayı olmak istediği ifade ediliyor.

Dipdalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.