Savcılık görevsizlik verdi, il imamı kaçtı!

Bu haber 09 Temmuz 2018 - 17:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı’na 2015 yılında İl İmamı’nın isminin de geçtiği bir ihbar geldiği; ancak Savcılığın görevsizlik kararı vermesi üzerine İl İmamı Mehmet Yalçın’ın yurt dışına firar ettiği ortaya çıktı.

Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı’na Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) il yapılanmasına ilişkin 2015 yılında İl İmamı’nın isminin geçtiği kapsamlı bir şikayet başvurusu yapıldığı; Savcılık’ın görevsizlik kararı vermesi üzerine İl İmamı Mehmet Yalçın’ın yurt dışına firar ettiği ortaya çıktı.

İL İMAMI 2015’TE SAVCILIĞA BİLDİRİLMİŞ!

22 Mayıs 2015 tarihinde savcılığa “Gülen Yapılanması” konulu şikayet dilekçesini teslim eden Bartın Üniversitesi İdari ve Mali İşler eski Daire Başkanı Songül Kişioğlu, üniversitedeki üst düzey yöneticilerin Kozcağız Beldesi’nde örgüt üst yöneticilerinden Mehmet Yalçın’la toplantılara katıldığını kaydetti. Şikayet dilekçesinde Üniversite’nin dışında, esnaftan ve kentten insanlar da olmasına rağmen Savcı, hiçbir ‘tefrik’ gereği duymadan dosyayı olduğu gibi YÖK’e gönderdi.

SAVCILIK, “BENİM İŞİM DEĞİL” DEDİ!

Savcılığın ‘görevsizlik’ kararında, “kişilerin üzerlerine atılı suçları, görevleri ile ilgili ya da görevleri ile ilgili olmasa bile görevleri sırasında işledikleri suçlar olduğu anlaşıldığından Cumhuriyet Başsavcılığımızın görevsizliğine” ifadeleri dikkat çekti.

YÖK  “BENİM İŞİM DEĞİL” DEDİ!

Savcılığın hiçbir işlem yapmadan “görevsizlik kararı” ile YÖK’e gönderdiği dosyanın akıbetini soran şikayet sahibini ancak 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra cevaplayan YÖK’ün yazısında, “Gülen yapılanması ile ilgili şikayet savcılıkların yetkisinde olması nedeniyle inceleme dışı bırakılmıştır” denildi.

 

İL İMAMI YURT DIŞINA KAÇTI!

Dosya, savcılık ile YÖK arasında gidip gelirken, şikayet dilekçesinde ismi açıkça yer alan Mehmet Yalçın’ın FETÖ’nün Bartın İl İmamı olduğu ve yurt dışına firar ettiği ortaya çıktı. Mehmet Yalçın, şimdi Kırmızı Bülten’le aranırken, Yalçın’ın kaçışından sorumlu oldukları değerlendirilen ve haklarında soruşturma yürütülen şahısların daha üst makamlara geldiği öğrenildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.