SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

DÜNYA, GÜVENLİK, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

SEÇİM SANDIKLARINDAN SONRA SIRA ADAM SANDIKLARINDA!.

Bu haber 08 Nisan 2019 - 17:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti’de Ankara başta olmak üzere birçok büyük büyükşehrin kaybedilmesi, gözleri parti içi ve bürokraside beklenen ‘büyük’ temizliğe çevirdi.

Seçim gecesi Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirdiği Balkon Konuşması’nda, “Eksikliklerimiz varsa, bunları düzeltmek, boynumuzun borcudur. Bunu halkımızda, milletimizde arayamayız. Yine kendimizde arayacağız.. Yarın sabahtan itibaren eksiklerimizi tespit ve telafi etmenin çalışmalarına başlıyoruz. Milletimizle aramızdaki kalpten kalbe giden yolun zedelenmesine yol açanlardan bunun hesabını sormak da dahil gereken her gayreti göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) açıklayacağı kesin sonuçları beklediği öğrenildi.

Bu süreçte tatile çıkan ve birkaç gün daha dinleneceği öğrenilen Erdoğan’ın, DipDalga’nın edindiği bilgilere göre YSK’nın kesin seçim sonuçlarını açıklamasıyla beraber ilk olarak parti içi temizliğe start vereceği; öncelikle MYK ve MKYK’da büyük tasfiye yaşanacağı kaydedildi.

Daha sonra il, ilçe yönetimlerine sıra geleceği; seçimlerde başarısız olan teşkilatların yanı sıra “başarılı” gözükse dahi oransal oy kaybı yaşanan veya ilçe seçimlerinde başarılı olunup bunu il seçimlerine taşıyamayan ilçe teşkilatlarından da hesap sorulacağı öğrenildi.

Seçim sonuçlarına yansıdığı kaydedilen FETÖ ile mücadelenin aksadığı yönündeki görüşün de Erdoğan’ın devlet bürokrasisinde alacağı kararlarda etkili olması bekleniyor. Vatandaşın memnuniyetsizliğine sebep oldukları düşünülen tüm bürokratik kadrolara, “Kimse vazgeçilmez değildir” mesajı net olarak verilecek. Bu bağlamda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla uzun süredir sessiz ve derinden bir çalışma yürütüldüğü; bürokraside tüm kadroların yedeklerinin hazırlandığı öğrenildi.

Bazı kurumlarda “dağ fare doğurdu” yönünde hayal kırıklıkları yaşanacak olsa da bazı kurumlarda yaşanacak depremin daha öncekilere hiç benzemeyeceği; kurum başkanı, yardımcıları, genel sekreter, daire ve şube başkanları dahil tüm kadroların kenara konacağı vurgulandı.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.