SON DAKİKA

SEÇİMİN YENİLENLEMESİNE YÖNELİK “BOYKOT” VE “KAOS” TEHDİDİ!

Bu haber 12 Nisan 2019 - 18:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İstanbul’da sayım sürecinin düzgün bir şekilde gerçekleştirilememesi, ciddi usulsüzlük iddiaları ve itirazlar neticesi keşmekeşe dönen seçim sonuçları bir türlü netleştirilemezken, seçimin yenilenme ihtimali bazı çevreleri adeta çılgına çevirdi.

YSK’nın Büyükçekmece’deki sahte seçmen iddiaları üzerine İstanbul seçimlerinin yenilenmesi talebine yönelik vereceği karar beklenirken CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “Seçimlerin sonuçlarının kumpasla çalınmasına hukukun izin vermeyeceğine inanmak istiyoruz. YSK’nın önünde tarihi bir sorumluluk vardır” diyerek yargının vereceği kararı etkilemeye yönelik bir yaklaşım sergiledi.

CHP Sözcüsü’nün, “Erteleme Türkiye’ye çok değerli bir vakti kaybettiriyor. İstanbul kararı çocuklarımızın aşını işini geleceğini de etkileyecektir. Tarihi bir süreç yaşıyoruz. Bu süreçte herkes tarihe nasıl geçmek istiyorsa öyle davranmalıdır” şeklindeki ifadeleri de aleni bir “tehdit” olarak algılandı.

Öte yandan sosyal medyalarda seçimin yenilenmesine yönelik bir karar verilmesi durumunda yaşanabileceklere yönelik tehditler de havalarda uçuşmaya başladı. Nisan 2019 tarihinde açıldığı görülen bir Twitter hesabında, “Ya mazbatayı vereceksiniz ya da seçimi iptal edeceksiniz.. Seçim iptal olursa muhalefet seçime girmez, sonrasının ne olacağını söylemeye gerek yok..” ifadeleri dikkat çekti.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.