SON DAKİKA

SİSİ REJİMİNE TESLİM EDİLEN GENCİN AKIBETİ MEÇHUL

Bu haber 08 Şubat 2019 - 4:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye’de troller olayı inkâr eden ya da meşrulaştırma gayreti güden propagandalarına devam ededursunlar, Türkiye’den şaşkınlık verici şekilde ABD kuklası darbeci Sisi rejimine teslim edilen Mısırlı gencin uçaktan indirildikten sonra kaçırıldığını bildiriliyor.

İhvan-ı Müslimin, kendi resmî sitesinde Türkiye’den Mısır’a iadesi yapılan Muhammed Abdulhafız Hüseyin hakkında bir habere yer verdi. 29 yaşındaki mühendis Muhammed Abdulhafız’ın Türkiye’den gönderildikten sonra Mısır’da zorla kaçırıldığına yer verilen haberde Şihab İnsan Hakları Merkezi’nin (ŞİHM) açıklamalarına dikkat çekildi.

Haberde Mısırlı genç Abdulhafız’ın 17 Ocak 2019 tarihinde Türkiye’den Mısır’a gönderildiği ve aynı tarihte zor kullanılarak kaçırıldığı vurgulandı. Muhammed Abdulhafız’ın “Savcı Hişam Barakat Davası” yanı sıra birkaç davadan daha yargılandığının belirtildiği haberde savcı davasından gıyabında idama mahkum edildiği ifade edildi.

ŞİHM, darbeci yönetimden olayın aydınlatılmasını isterken; Muhammed Abdulhafız’ın nerede alıkonulduğunun açıklanmasını, ailesinin ziyaretine izin verilmesini ve adil bir mahkemede yeniden yargılanmasını talep etti. ŞİHM, uluslararası insan hakları kuruluşlarının da olaya müdahil olmasını isteyerek yargılama sürecinin izlenmesi çağrısında bulundu.

Kaynak: HaksözHaber

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.