ŞOK!!! KAŞIKÇI’NIN CESEDİNİ ASİTLE Mİ YOK ETTİLER?

Bu haber 10 Ekim 2018 - 16:54 'de eklendi ve 1.036 kez görüntülendi.

Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda infaz edildiği iddia edilen Cemal Kaşıkçı’nın cesedi asitle mi eritildi?

Suudi muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın, Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’na girdikten sonra ortadan kaybolmasının yankıları sürüyor. Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan’a kaçırılmış olabileceği ihtimalinin yanı sıra konsolosluk binasında öldürüldüğü iddiası dillendiriliyor.

CESEDİ ASİTLE ERİTME YÖNTEMİNE DİKKAT ÇEKTİ
Gazeteci Yazar Mustafa Özcan da Fikriyat.com’daki köşesinde Kaşıkçı olayına değindi. Diplomatik dokunulmazlık zırhının birilerini ortadan kaldırmak isteyen ülkelerin işini kolaylaştırdığına vurgu yapan Özcan, bunu geçmişte Sovyetler Birliği, ABD ve hatta Fas gibi ülkelerin de denediğini ve yaptığını kaydetti. Fas’tan bir örnek vererek asitle cesetleri yok etme yöntemine dikkat çeken Özcan, “Söz gelimi Faslı muhalif isimlerden Mehdi Bin Bereke kaçtığı veya yaşadığı Fransa’da Fransız istihbaratının işbirliği neticesinde Fas makamlarına teslim edilmiş ve ardından iğne ile uyutularak diplomatik eşyalar arasında konteyner ile birlikte Fas’a kaçırılmıştır. Ardından da Kral İkinci Hasan bizzat işkence ederek Mehdi Bin Bereke’yi öldürmüş ve akabinde asit havuzunda cesedini eritmiştir” dedi.

KATİLLERİN SEVDİĞİ YÖNTEM
Özcan’ın dikkat çektiği asitle cesedi eritme yöntemi, iz bırakıp yakalanmak istemeyen katillerce kullanılıyor. İngiltere’de “Asit Banyosu Katili” olarak bilinen John George Haigh, kurbanlarını sülfürik asit içinde çözdürüyordu. Bunu yapmasının sebebi de eğer cesetleri tamamen ortadan kaybederse mahkum edilmesinin imkansız olduğuna inanıyordu. Yine 2015 yılında Fransa’da üç öğrenci, başka bir öğrenciyi uyuşturucu borcu nedeniyle öldürdükten sonra tıpkı dizideki gibi cesedi asitle eritmeye çalışmıştı. Aaron Paul ve Bryan Cranston’ın başrollerinde yer aldığı Breaking Bad dizisinde, uyuşturucu işine giren Jesse Pinkman ve Walter White, düşmanlarını öldürdükten sonra cesedi asitle eritiyordu.

ADLİ TIP UZMANLARI HAREKETE GEÇMELİ
Şimdi akıllara gelen soru şu: Konsolosluk binasında Suudi istihbaratınca öldürüldüğü öne sürülen Cemal Kaşıkçı’nın cesedi de asitle eritilmiş olabilir mi? Adana’da adli tıp uzmanları tarafından kanalizasyon sularından uyuşturucuların belirlenmesi ve kullanılan uyuşturucu miktarının tespitiyle ilgili bir çalışmanın varlığı düşünüldüğünde, Cemal Kaşıkçı soruşturması kapsamında da adli tıp uzmanlarının harekete geçirilerek bu minvalde gerekli incelemelerin yapılması gerektiği belirtiliyor.

Dipdalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.