TRUMP’IN ‘DUASI’ KABUL OLDU! PAPAZ GİDİYOR…

Bu haber 12 Ekim 2018 - 19:06 'de eklendi ve 383 kez görüntülendi.

Casuslukla suçlanan, terör örgütlerine yardım ve yataklık yaptığı öne sürülen rahip Brunson, mahkeme heyetinin kararıyla serbest kaldı.

PKK ve FETÖ’ye yardım edip casusluk yaptığı suçlamasıyla 35 yılla yargılanan Amerikalı Rahip Andrew Graig Brunson davasında dördüncü duruşmada karar çıktı. Tanıkların dinlendiği duruşmada mahkeme heyeti, Brunson’un ev hapsi ve yurt dışı yasağını kaldırdı. 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verilen Brunson, cezaevinde yattığı süre göz önüne alınarak serbest kaldı.

Savunma için söz verilen Brunson, “Ben masum bir adamım. İsa’yı seviyorum, Türkiye’yi seviyorum” dedi.

Kararı değerlendiren Brunson’un avukatı İsmail Cem Halavut, “Müvekkilimiz artık serbest. Artık özgür. Yurt dışına çıkabilecek. Temyize gideceğiz. Orada düzeltebileceğimize inanıyoruz. O süreçte yurt dışında olacak. Ama umarım tekrar dönebilir. Yurt dışına çıkacak” ifadelerini kullandı.

Brunson’un askeri bir uçakla ABD’ye gideceği bildirildi.

TRUMP: DUALARIM BRUNSON’LA

ABD Başkanı Donald Trump, Brunson’la ilgili yaptığı paylaşımda “Dualarım ve düşüncelerim Papaz Brunson’la. Umut ediyorum ki kısa süre içerisinde evine geri dönecektir” ifadesini kullandı.

Daha sonra bir paylaşımda daha bulunan Trump, “Papaz Brunson serbest bırakıldı. (Kendisi) Yakında evde olacak” diye yazdı.

Ayrıca Trump, yine Twitter üzerinden yaptığı farklı bir paylaşımında Brunson için çok çalıştığını bildirdi.

Dipdalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.