TASARRUF TEDBİRLERİ AK PARTİLİ VE MHP’Lİ BELEDİYELERİ KAPSAMIYOR!.

Bu haber 31 Ağustos 2018 - 16:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye bir yandan uluslararası şer odaklarının finans operasyonlarına karşı hükümetin açıkladığı ‘tasarruf’ tedbirleriyle direnmeye çalışırken öte yandan kamu kuruluşu niteliğindeki belediyeler ellerindeki imkanları har vurup harman savurmaya devam ediyorlar.

Belediyelerde her başkan, koltuğa oturduğunda bir önceki yönetimden ‘enkaz devraldıkları’ edebiyatı yaparken, kısa süre sonra yeni yönetim de ‘lale devri’ uygulamalarından bir türlü vazgeçemiyor.

Yüz binlerce şehit vererek kazanılan ulusal bağımsızlık mücadelesinin şerefli safhalarından sonuncusu olan 30 Ağustos 1922’deki Büyük Taarruz’un yıl dönümünde kutlanan Zafer Bayramı da, belediyeler için kaynakları savurma vesilesine dönüşmüş durumda.

İşin daha acı tarafı ise dinilik ve millilik davasındaki AK Partili ve MHP’li belediyelerin de bu yarışa katılması oldu. Örnek vermek gerekirse kutlama ve anmanın dışında ‘eğlence’ye döndürdükleri 30 Ağustos için AK Partili İzmir – Menderes Belediyesi Şarkıcı Murat Boz’u, MHP’li Mersin Belediyesi de Şarkıcı ve Dansöz Hadise’yi sahneye çıkararak şehitlerin kemiklerini sızlattılar.

AK Partili ve MHP’li belediyeler son dönemde milli duyguları geliştirmek yerine milyon dolarları pop sanatçılarına dökerken, bir şaşırtıcı gelişme ise, bu işlerin asıl beklendiği CHP’li belediyelerde yaşanıyor. Daha mütevazi programlara imza atan CHP’li belediyeler, en azından yerel sanatçılarla bu etkinlikleri gerçekleştirerek büyük tepki çekmiyorlar.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.