SON DAKİKA

TERÖR ÖRGÜTÜ FETÖ’DEN AK PARTİLİ BELEDİYE’YE HİBE BİNA!.

Bu haber 09 Nisan 2019 - 17:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Terör örgütü FETÖ’nün Sultanbeyli yapılanmasının, 2013 yılı başında ilçede kaçak olarak inşa etmeye başladığı bir yurt binasını, 15 Temmuz sonrasında devlet tarafından el konmaması için AK Partili Sultanbeyli Belediyesi’ne hibe ettiği öne sürülüyor.

Abdurrahmangazi Mahallesi Petrol Yolu Caddesi’ndeki hibe binanın Sultanbeyli Belediyesi’nce hangi koşullarda geçtiği bilinmese de, terör örgütüne ait olduğu bilinen ve el konması gereken bir malın ‘hibe’ yoluyla devriyle, binanın mülkiyeti üzerinde gözüken şahısların FETÖ soruşturmalarından da kaçırıldığı kuşkusu doğdu.

Sultanbeyli Belediyesi’nin şimdilerde “Mülteciler Eğitim Merkezi” olarak kullandığı binanın durumu ve belediyeye geçişine ilişkin birçok soru cevabını arıyor.

SULTANBEYLİ BELEDİYESİ’NDEN CEVAP BEKLENİYOR..

Sultanbeyli Belediyesi yetkililerine bu soruları soruyor ve cevaplamaları durumunda açıklamalarını bu sayfadan vereceğimizi belirtiyoruz:

Sultanbeyli Belediyesi, FETÖ’ye ait olduğu bilinen Abdurrahman Gazi Mahallesi, Petrolyolu Caddesi, No. 166 adresindeki söz konusu taşınmazı ne şekilde edinmiştir?

FETÖ’nün kaçak bina inşa ettiği 1561 sayılı parselin tapusuz olduğu; buna rağmen belediyenizce kaçak inşaat yapılmasına göz yumulduğu iddiaları doğru mudur?

Belediyenizce kaçak olarak yapımına göz yumulduğu iddia edilen binanın yine tarafınızdan hibe olarak kabul edilmesi mevzuata uygun mudur, kanuni midir, etik midir?

Belediyenizin FETÖ’ye ait yerlere el koyma yetkisi mi vardır?

Bina hibe olarak mı alınmıştır veya satın mı alınmıştır?

Hibe olarak alınmışsa, şartlı bir hibe midir, şartlar nedir?

Hibeyi yapan kişi kimdir? Adı herhangi bir FETÖ soruşturmasında geçmekte midir?

Bina, şu an kimin üzerinedir?

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.