SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

DÜNYA, GÜVENLİK, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

TEVFİK DİKER: İNGİLTERE, TÜRKİYE’NİN ALTINLARINA DA ÇÖKECEK!.

İngiltere’nin Venezuella’nın kendisine emanet ettiği 8 milyar dolarlık altın rezervinden 1.2 milyar dolarlık kısmının transfer talebini reddederek Venezuella’nın altınlarına adeta ‘çökmesi’, dikkatleri Türkiye’nin İngiltere’deki 460 tondan fazla altınına çevirdi.

Bu haber 29 Ocak 2019 - 13:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye’nin 500 ton civarındaki altın rezervinin büyük kısmının İngiltere ve küçük bir kısmının da ABD’de olduğu yönündeki haberleri ve Venezuella’nın başına gelenleri hatırlatan Yolsuzlukla Mücadele Derneği Kurucu Başkanı Tevfik Diker, “Maduro’ya karşı şimdi de ekonomik saldırı başladı. Beyaz Saray’ın talimatıyla İngiltere, Venezuella’nın 8 milyar dolarlık rezervine el koydu. Bu haberden sonra Venezuella’ya destek açıklamasında bulunan Türkiye’nin altınları da büyük risk altına girmiştir” dedi.

Tevfik Diker, şunları kaydetti: “Osmanlı Devleti’nin 1914’te I. Dünya Savaşı öncesi parasını ödediği iki savaş gemisini teslim etmeyen İngiltere, yakın süreçte de Libya’nın İngiliz bankalarındaki 20 milyar EURO’nun üzerindeki servetine el koymuştu. Maalesef kuzu kurda emanet edilmiştir. Türkiye’nin 460 tonun üzerindeki altınının da bu tarihi tecrübeler kapsamında büyük risk altında olduğunu söylemek benim için tarihi bir vazifedir”

DipDalga’ya açıklamalarda bulunan Diker, “Bu altınlar, kendisi de bir İngiliz vatandaşı olan Mehmet Şimşek’in bakanlığı döneminde İngiltere’ye gönderilmiştir. Türkiye, Şimşek’i Maliye Bakanı, Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı, Başbakan Yardımcısı yapmakla tarihi hata yapmıştır ve maalesef bedelini ödemek durumunda kalacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

Birçok PKK’lı ve FETÖ’cü teröriste ev sahipliği yapan İngiltere, Türk Devleti’ne olan tarihi düşmanlığıyla bilinmesine rağmen AK Parti hükümetleri döneminde ‘yüksek’ bürokrasideki uzantıları marifetiyle Türkiye’deki etkinlik alanını iyiden iyiye genişletmiş durumda.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN