TÜRK VATANDAŞLARINA VAHHABİLİK DAVETİ!.

Bu haber 11 Ağustos 2018 - 17:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bir süredir Türkiye’de değişik vakıflar adı altında resmi devlet itikadının propagandasını yapan Suudi Arabistan’ın, Şanlıurfa, Adana, Mardin, Hatay, Siirt gibi Arap kökenli vatandaşların yoğun yaşadığı şehirlerdeki aşiret reislerine mektup göndererek Vahhabilik davetinde bulunduğu ortaya çıktı.

Mısır’da binlerce Müslümanın kanı üzerine kurulan Sisi diktatörlüğünü destekleyen, Yemen, Libya ve Suriye’de yüzbinlerce masumun kanı pahasına iç savaşları kışkırtmaktan çekinmeyen, Siyonist işgalcilerden çok Gazze’ye ve komşusu Katar’a düşmanlık besleyen Amerikan destekli Suudi Arabistan yönetiminin, Türkiye’ye yönelik de kirli hesapları olduğu ortaya çıktı.

TÜRKİYE’DEKİ ARAP VATANDAŞLARA VAHHABİLİK DAVETİ..

Bir süredir Türkiye’de değişik vakıflar adı altında resmi devlet itikadının propagandasını yapan Suudi Arabistan’ın, Şanlıurfa, Adana, Mardin, Hatay, Siirt gibi Arap kökenli vatandaşların yoğun yaşadığı şehirlerdeki aşiret reislerine mektup göndererek Vahhabilik davetinde bulunduğu bildirildi. DipDalga’nın güvenlik kaynaklarından edindiği bilgilere göre Suudiler, Arap olmaları sebebiyle kolayca yanlarına çekebileceklerini düşündükleri aşiretlerin reislerine Türkçe mektuplar yazarak, tamamı Ehl-i Sünnet olan vatandaşları kendi mezheplerine davet etti.

ARABİSTAN’A ÖZEL DAVET!.

Suudi Arabistan Davet ve İrşat Bakanlığı ile bağlantılı görülen mektuplarda, Türk vatandaşlarının Arabistan’a da davet edildiği kaydedildi. Devletin ilgili birimlerinin anında bilgi sahibi olduğu gelişme kapsamında Arabistan’ın davetine az da olsa ‘olumlu’ yanıtlar verildiği öğrenildi.

GURBETÇİLERE DE AYRI KANCA..

Arabistan, mezhep propagandasını sadece ‘mektup’ veya Hacc’a giden vatandaşlar üzerinden değil, İslam ülkeleri ve Avrupa’da açtığı ofisler aracılığıyla da gerçekleştiriyor. Özellikle Almanya’da baskı altına alınan Türkiye ve Filistin kökenli STK’ların yerini de Suudi kuruluşlarının aldığı biliniyor. Suudilerin ayrıca, Davet ve İrşat Bakanlığı’na bağlı çoğunluğu Avrupa’da binlerce mescidi de bulunuyor..

NECİP FAZIL KISAKÜREK:

“VAHHABİLİK, BİR NEVİ İSLAM MATERYALİZMASIDIR”

Suuudilerin milyar dolarlar harcayarak yaymak için uğraştıkları resmi devlet mezhepleri Vahhabilik’le ilgili, Üstad Necip Fazık Kıskürek, “Doğru Yolun Sapık Kolları” adlı eserinde şu değerlendirmede bulunuyor: “Bir nevi İslam materyalizmasıdır. İnsanı öldükten sonra sıfıra ulaşmış kabul edip, bütün iz ve işaretlerini yeryüzünden silmişlerdir. Allah Resulü’nün kabrini ziyareti bile günah sayarlar. Tesbih çekmeyi bile şirk saymışlardır..”

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.