TÜSİAD BAŞKANI 10 GÜN ÖNCEDEN NE BİLİYORDU?

TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik’in 1 Ağustos tarihinde sarf ettiği, “Bu yıla baktığımızda ve içinde yaşadığımız aylarda ekonominin yavaş yavaş soğumakta olduğunu görmekten memnuniyet duyuyoruz. Bu yumuşak bir inişi bizim başlatmamız gerekir.. Bu yavaşlamanın sağlıklı şekilde gerçekleşmesi ve ekonominin daha dengeli büyümesine ihtiyacımız var” ifadeleri, “TÜSİAD Başkanı 10 gün önceden ne biliyordu” sorusunu akıllara getirdi.

Bu haber 13 Ağustos 2018 - 2:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Son 10 gün içerisinde ekonomide yaşanan ciddi gelişmeler iş adamların gelecek planlarına yönelik ciddi bir soru işareti oluştururken, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik’in 1 Ağustos tarihinde sarf ettiği, “Bu yıla baktığımızda ve içinde yaşadığımız aylarda ekonominin yavaş yavaş soğumakta olduğunu görmekten memnuniyet duyuyoruz. Bu yumuşak bir inişi bizim başlatmamız gerekir.. Bu yavaşlamanın sağlıklı şekilde gerçekleşmesi ve ekonominin daha dengeli büyümesine ihtiyacımız var” ifadeleri, aradan geçen 10 günün ardından daha bir anlam kazandı. TÜSİAD Başkanı Bilecik’in sözleri, “TÜSİAD Başkanı bugünü mü işaret ediyordu?” sorusunu ortaya koydu.

“YUMUŞAK İNİŞİ BİZ BAŞLATMALIYIZ..”
Dolar kuru son 10 günde tarihinin en yüksek seviyesini gördü. Döviz kurlarındaki yükselişin başlamasından hemen önce bir açıklama yapan Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, ekonomide yavaşlamanın ‘kendi elimizle’ olması gerektiğini belirterek, “Bu gelişmeler ışığında enflasyonun önemli boyutlarda arttığı süreci yaşamış olduk. Bu yıla baktığımızda ve içinde yaşadığımız aylarda ekonominin yavaş yavaş soğumakta olduğunu görmekten memnuniyet duyuyoruz. Bu yumuşak bir inişi bizim başlatmamız gerekir. Kati suretle ani yapılabilecek frenler de sıkıntı yaratır. Bu yavaşlamanın sağlıklı şekilde gerçekleşmesi ve ekonominin daha dengeli büyümesine ihtiyacımız var. Bunu yönetecek iyi bir ekonomi planının masaya getirilmesi gerekiyor. Bunun hazırlığının da Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda yapılmakta olduğunu görüyoruz. Eylül’e kalmadan, Ağustos ayı içerisinde yeni ekonomik programın açıklanması Türkiye’ye gerçekten iyi hissettirebilecek bir nokta olur” ifadelerini kullanmıştı.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN