SON DAKİKA

ÜLKESİNDE KIÇINI TOPARLAYAMAYAN FRANSA, IRAK VE SURİYE’DE KAN DÖKMEKTE ISRARCI

Bu haber 12 Şubat 2019 - 21:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Aylardır halkının isyanıyla uğraşan ve ülkesinde kamu düzenini kurmakta zorlanan Fransa’nın kadın Savunma Bakanı Florence Barley, ülkesinin Irak’taki işgal birliklerini ziyaret etti.

Irak’ın Haçlı destekli kukla Cumhurbaşkanı Barham Salih ile de Başkent Bağdat’ta bir araya gelen Fransız Bakan Barley, ülkesinin Irak’ın istikrara ve refaha kavuşması için destek olacağını yönünde okkalı bir yalan savurdu. Barley ayrıca, Fransa’nın Irak güvenlik güçlerine eğitim ve donatımda destek vermeye hazır olduklarını bildirdi.

Irak sözde Cumhurbaşkanı Barham Salih de, iki ülkenin birçok bölgesel ve uluslararası konuda önemli ve etkili bir rol oynayabileceği inancı ile Irak’ın Fransa ile çeşitli alanlarda gelişmiş ilişkiler kurmayı arzu ettiğini dile getirdi.

Fransa Savunma Bakanı Florence Barley, daha sonra Suriye sınırındaki El Kaim’e geçerek buradaki Fransız askeri birliğini ziyaret etti.

Bir son dakika gelişmesi olarak da, Fransa’nın Moskova Büyükelçisi Sylvie Bermann, Fransız askerlerin Suriye’den çekilmesi konusunun gündemlerinde olduğunu açıkladı. Ancak bu açıklamanın da büyük bir aldatmaca olduğu değerlendiriliyor. Zira Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, DAEŞ’le mücadele sona ermediği için Fransa’nın 2019 yılında Ortadoğu’daki askeri faaliyetlerine devam edeceğini söylemişti.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.