ÜNİVERSİTE Mİ, ‘AİLE ŞİRKETİ’ Mİ?.

Bu haber 16 Eylül 2018 - 17:26 'de eklendi ve 2.968 kez görüntülendi.

Üniversitelerdeki eş dost akraba atamalarında rekoru elinde tuttuğu belirtilen Çorum Hitit Üniversitesi’nde, akademisyenlerin yanısıra idari personelin de eşleri, oğulları, gelinleri, kızları pervasızca akademik kadroya alınmış..

“BÜYÜK HİTİT AİLESİ” SLOGANI İLE..
Hitit Üniversitesi için ‘Büyük Hitit Ailesi’ sloganını kullanan Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, üniversitedeki yaklaşık kırk kişiyi akrabaları ile işe alarak bu alanda bir rekor kırdı. Hitit Üniversitesi’nde yönetici düzeydeki kişilerin kendi birinci dereceden akrabalarını akademik kadroya aldırdıkları ortaya çıktı. Kadrolaşmanın çok daha ileri seviyelerde gerçekleşmesinin planlandığını kaydeden kaynaklar, bazı hocaların, “Burayı aile üniversitesine çevirdiniz” tepkileri üzerine bir yerde durmak zorunda kalındığını eklediler.

KADROLAŞMADA FETÖ FAKTÖRÜ..
Üniversite’ye ‘akraba’ kontenjanından alınan isimlerin tamamına yakınının, firari FETÖ’cü Prof. Dr. Osman Eğri zamanında göreve getirilmesi de ayrıca dikkat çekti. FETÖ’den ihraç edilip tutuklanan Eğri’nin ekibinden Yrd. Doç. Dr. Musa Zorlu’nun abisi Şaban Zorlu’nun da halen Hitit Üniversitesi Personel Daire Başkanı olduğu öğrenilirken, Şaban Zorlu’nun oğlu Muhammed Fatih Zorlu’nun da yine aynı üniversiteye öğretim görevlisi yapıldığı kaydedildi.

Hitit Üniversitesi öğretim kadrosu ve personel listelerine bakıldığında, üniversitedeki “aile saadeti” göze çarpıyor.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.