VATANDAŞ VEKİLLERDEN UMUDU KESTİ..

Bu haber 01 Ağustos 2018 - 16:38 'de eklendi ve 1.154 kez görüntülendi.

24 Haziran seçimlerinin ardından değişmeye başlayan yönetim sistemi ile birçok kurum direkt olarak Cumhurbaşkanlığı’na bağladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) statüsünü kaybettiği yönünde eleştiriler yapılırken, son seçimlerle birlikte 50 kişi daha da artan milletvekilleri halkın gözüne batmaya başladı.

Mecliste çıkan her tartışmanın ardından sosyal medyada milletvekillerinin aldığı maaşlara karşılık el kaldırıp indirmekten başka bir şey yapmadığını dile getiren birçok seçmen bu durumdan dert yanıyor. Değişen sistem ile birlikte AK Partili milletvekillerinde hiçbir değişiklik görmediğini belirten ve AK Partili milletvekillerinin paylaşımlarından midesi bulandığını ifade eden bir kullanıcının tweeti yoğun ilgi gördü.

“BEZDUK YEMİNLA”

“Akpartili vekillerin “esnafımızla çay içtik”, ” teşekkür ziyaretine gittik”, ” düğüne katıldık” içerikli sosyal medya paylaşımlarından midemiz bulanıyor artık. Lütfen artık ya gündem yazsınlar ya da hiç yazmasınlar. Bir kaç vekil haricinde tüm AK Partili vekiller böyle. BEZDUK yeminla. Bu paylasımları vekillerin danışmanları yapıyorsa o danışmanları kovsunlar” ifadeleri ile tepkisini dile getiren Huriye_HIPO-DEVAM‏ isimli kullanıcının tweetinin altına birçok kullanıcı tarafından gelen “Horon da teptik diye yazmışlar mı?. Reis halka inin dedi. Bunlar halka inmeyi lüks düğünler, lüks mekan açılışı sandılar. 5 yılın sonunda yeni vekiller seçilene kadar bunların açılış, düğün dernek, çay fotoğrafları süsleyecek sosyal medyayı sonra niye oy kaybediyoruz? Böyle adamlar için fazla bile oy verildi. Azıcık devlet işlerinin kenarından yapışında millet çalıştığınızı görsün. Gidenlerden bıkmıştık yenilerde gidenleri aratmıyor!” yorumları dikkat çekti.

YENİ SİSTEMDE HALKIN VEKİLLERDEN BİR BEKLENTİSİ YOK

AK Parti ve MHP’li milletvekilleri dışındaki CHP ve İYİ Partili vekillerin parti içi kavga ile uğraştığını ve HDP’nin ise zaten terör partisi olduğunu dile getiren birçok seçmen, milletvekillerinin aldığı 17 bin lira maaşta kendi hakkını haram ettiğini sosyal medya üzerinden duyuruyor. Milletvekillerinin halka dokunmadığını, tek amaçlarının koltuklarını korumak olduğunu hemen her gün sosyal medyada ve haber sitelerinin yorum bölümlerinde belirten seçmenlerin yeni sistemde milletvekillerinden hiçbir beklentisi bulunmuyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.