SON DAKİKA

VER MECLİS ÜYELİĞİNİ KAP OYU…

Bu haber 11 Ekim 2018 - 15:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Saadet Partisi’nde belediye meclis üyeliği adaylığı karşılığında diğer partilerle ittifak yapılması görüşü tartışılıyor.

AK Parti ve MHP arasında yerel seçimlere ilişkin ittifak görüşmeleri sürerken, milletvekili seçimlerinde Millet İttifakı çatısı altında bir araya gelen CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi’nde de arayışlar sürüyor. Mart 2019’da yapılması planlanan belediye seçimlerinde herhangi bir işbirliğine ihtiyaç duyulup duyulmadığı konusu masaya yatırılıyor.

Saadet Partisi’nin geçtiğimiz günlerde gerçekleşen il başkanları toplantısında ise yerelde ittifak mevzusunun gündeme geldiği öğrenildi. Dipdalga.com’un edindiği bilgilere göre, bazı il başkanları, Saadet Partisi mensubu Abdulkadir Karaduman ile Cihangir İslam’ın ittifak neticesinde CHP kontenjanından milletvekili seçildiğini hatırlatarak, benzer durumun belediye meclis üyeliklerinde de mümkün olabileceğini belirtti.

Görüşünü dile getiren il başkanları, belediye başkanlığı yarışında iddiası olan partilerin, Saadet’e meclis üyeliği kontenjanı ayırmaları halinde desteklenebileceğini kaydetti. Bu görüşe Genel Merkez yöneticilerinin de sıcak baktığı, konunun ilgili kurullarda etraflıca istişare edileceği aktarıldı.

Saadet Partisi Genel Merkez’inden, belediye meclis üyeliği adaylığı karşılığında diğer partilerle işbirliği yapılabileceği kararı çıkması durumunda ittifak görüşmeleri için il başkanları ve il müfettişlerinin yetkili kılınacağı belirtiliyor.

Dipdalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.